Reklama

Reklama

Uchem, nie okiem

Piękni, szczupli, młodzi, ale czy mądrzy, sympatyczni i warci poznania? Co jest ważniejsze - wygląd czy charakter? Kobieta zakochuje się uszami a nie oczami - twierdzi na naszym Forum Natalia. Trudno się z tym nie zgodzić.

Zdarzają się sytuacje, kiedy widzisz mężczyznę i myślisz: "to ten!" Już w marzeniach zaczynasz układać wspólne życie, a on podchodzi mówiąc: "witaj maleńka, jestem taki przystojny, z ciebie też niezła sztuka, niedaleko stoi moja bryka, zabieram cię na melanż, będziesz moją laską"... Czar pryska, opadają ręce. Albo kobieta - wysoka, szczupła, zadbana, a porozmawiać z nią można tylko o najnowszych kolekcjach, jakie ukazały się właśnie w pobliskim centrum handlowym.

Ale może warto dać jeszcze jedną szansę...

Reklama

"Może ja pochodzę z innej planety, ale dla mnie wygląd jest tylko 1/2 pierwszego wrażenia. Znam masę ludzi, których tzw. większość uważa za atrakcyjnych, mężczyzn, którzy sami siebie uważają za atrakcyjnych i których unikam jak ognia. Bo są nudni, o bardzo przeciętnym intelekcie, brakuje im błyskotliwości i poczucia humoru. (...) Bije z nich arogancja, której nie cierpię, przeświadczenie o własnej doskonałości i... nic poza tym!" - pisze Dycia.

Nie kierować się stereotypami

"Nie to piękne co piękne, ale to co się komu podoba. A wygląd wbrew pozorom jest bardzo ważny, ale żeby być atrakcyjnym nie trzeba być wcale pięknym wystarczy trochę chęci, pomysłowości i uśmiechu. I nie należy szufladkować ludzi: piękny to pewnie głupi i pusty, a brzydki mądry itd..." - przekonuje Ania.

"Sekundy decydują o zaklasyfikowaniu kogoś. To jak wyrok sądu polowego. Jestem wyczulony na kobiecą akomodację źrenic :)))" - broni męskiego honoru Kapitan_Nemo.

Okazuje się jednak, że wszystkie niedoskonałości da się zatuszować w naszych oczach... silnym uczuciem.

"Wygląd nie jest ważny, wiek drugiej osoby też nie ma znaczenia. Kiedyś myślałam, że to w 80% nie jest możliwe, że nie mogłabym pokochać człowieka, być z nim, jeśli ma pewne nałogi, przyzwyczajenia(dla mnie niedopuszczalne). Toczyłam sama z sobą walkę, broniłam się przed uczuciem. Wszystkie moje zasady w tej dziedzinie życia szlag trafił, wbrew mojej woli. Nie da się obronić przed miłością zwłaszcza, jeśli ta druga osoba cię kocha, potrzebuje życzliwości, przyjaźni, zrozumienia, uśmiechu, miłości" - Tilia.

"Nie jestem ideałem urody. Oj, nie jestem... :) Za to jestem szczęśliwie zakochana! Mój chłopak jest dla mnie najprzystojniejszym, najbardziej pociągającym i najwspanialszym mężczyzną na świecie! Podoba mi się w Nim WSZYSTKO, nawet to, co On sam uważa za wady" - Belle

Jeśli tylko uczucie da się znaleźć

"A ja chciałam tylko powiedzieć, że bycie pięknym wcale nie oznacza, że się ma szczęście w miłości. Wręcz czasem nawet odwrotnie, bo ładna osoba może przyciągać ludzi zwracających uwagę tylko na wygląd, czyli ludzi płytkich moim zdaniem. I mimo że ta ładna osoba może być wartościowa, to ta płytka osoba tego nie dostrzega, bo jest aż tak płytka" - opowiada pepitka22.

A tej wersji należy się trzymać:

"Zauważyliście czasami, że nie te najładniejsze dziewczyny siedzą najczęściej przy barze na imprezach? Te ładne stoją przy ścianach, bo nie zaakceptowały siebie. Przez to że siebie zaakceptujemy możemy wiele zyskać. Bo to przecież do nas świat należy" - przekonuje Patrycja :). To rada, którą szczególnie warto zapamiętać.

Porozmawiaj o tym na Forum

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: forum | wygląd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje