Reklama

Reklama

Z okazji Dnia Matki

Jaka jest Matka Polka? Wszyscy wiemy. Troskliwa, łagodna, opiekuńcza. A najważniejsze, że gotowa do poświęceń.

Pięknie ujęło to dwóch posłów, których już raz cytowałam, ale ich słowa zasługują na przypomnienie. "To kobieta piękna, łagodna i dobra. I zawsze uśmiechnięta. Dla niej rodzina jest podstawą, potrafi poświęcić dla niej swoje ambicje. Ona wie, co jest dla niej najważniejsze. To wychowanie polskich patriotów w naszej świętej katolickiej wierze" - tak Matkę Polkę opisał Marian Piłka z Pis-u.

Reklama

Andrzej Mańka z LPR opowiedział o swojej matce, która dla wszystkich kobiet może być wzorem: "Moja mama poświęciła się rodzinie bezgranicznie, nigdy nie była na wczasach, odmawiała sobie dosłownie wszystkiego, byle tylko zapewnić nam odpowiedni byt i wykształcenie. Chciałbym, by wszystkie polskie matki przypominały swoją postawą moją matkę." I większość ciągle przypomina, nawet gdy dzieci dorosną.

"Trudno być dorosłym dzieckiem polskiej matki - w Dniu Matki wyznał Igor Zalewski na łamach "Dziennika". Rzecz w tym, że matki nie potrafią się cieszyć z prezentów. Chcą ciągle tylko dawać, a nie dostawać prezenty. "Dokładniej cecha ta polega na demonstracyjnym pokazywaniu, że żyje się dla swojego dziecka. I że jego - tego dziecka - szczęście, interesy, wygody i przyjemności są ważne, a potrzeby samej matki to sprawa zupełnie drugorzędna. - I po co tyle wydałeś? Nie trzeba było!!! - słyszał to pewnie każdy z nas, wręczając prezent." Ale jakże mogłoby być inaczej? Przecież właśnie to ceni się w Matkach Polkach. Nic dla siebie, wszystko dla dzieci. "Matki nasze mają bowiem zakodowane, że powinny się poświęcać i cierpieć. Matka niepoświęcająca się i - o zgrozo! - dbająca o własne radości to matka wyrodna." - pisze Zalewski i trudno nie przyznać mu racji. O tym świadczą wypowiedzi posłów.

Dowiedz się więcej na temat: Polka | Matka Polka | Zalewski | matka | matki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje