Baterie w domu - co musisz wiedzieć?

Artykuł sponsorowany

Waga, ulubiona zabawka dziecka, depilator – w przeciętnym gospodarstwie domowym używa się średnio 23 urządzeń zasilanych bateriami. Wiesz, że brak baterii podczas pieczenia ciasta, usypiania dziecka czy wieczornej toalety potrafi nieźle pokrzyżować plany, dlatego masz w domu ich zapas? Aby jednak nie zawiodły Cię w najmniej oczekiwanym momencie powinnaś zapewnić im odpowiednie warunki. Na temat właściwego przechowywania baterii narosło wiele mitów – warto się z nimi rozprawić.

Duracell
Duracell.

Zasada pierwsza - kupuj z głową

Zaczynaj od ograniczania, zanim kupisz baterie sprawdź informacje od producenta sprzętu - jakiego dokładnie rozmiaru i typu potrzebujesz. Pozwoli Ci to kontrolować Twój domowy zapas baterii.

Zadbaj o suche otoczenie

Baterie należy przechowywać w temperaturze pokojowej, najlepiej w suchym miejscu. Często można usłyszeć, że baterie powinno się trzymać w lodówce. W rzeczywistości nie jest to wskazane, ponieważ wilgotność, która w niej panuje może powodować korozję baterii. Podobnie panująca tam temperatura - niekorzystnie wpływa na znajdujące się w baterii substancje chemiczne.

Duracell
Duracell.

Baterie nie lubią skrajności

Nie tylko niskie temperatury, ale również zbyt wysokie mają negatywny wpływ na żywotność baterii. Pamiętaj więc, aby nie przechowywać ich np. na parapecie. Najlepiej, jeżeli pojemnik z "paluszkami" umieścisz z dala od miejsc nasłonecznionych.  Chroniąc baterie przed działaniem promieni słonecznych zapewnisz im optymalną i długą pracę.

Z dala od metalu

Baterie najlepiej czują się w oryginalnym opakowaniu. Jeśli jednak przechowujesz je w inny sposób, np. w pudełku czy szufladzie, pamiętaj, aby nie miały one  metalowych elementów. Bardzo ważne: przechowuj baterie z daleka od takich przedmiotów jak sztućce, gwoździe, pinezki, czy narzędzia. Gdy chcesz mieć baterie zawsze przy sobie - nie przenoś ich w kieszeni lub w torbie, w której masz klucze lub monety. W kontakcie z metalowymi przedmiotami baterie tracą swą moc.

Stare z nowymi?

Może być to dla Ciebie niespodzianką, ale sprzęty działają tak, jak pozwala na to najsłabsza z baterii, które są w nich umieszczone. Pamiętaj więc, by przechowując baterie nie mieszać nowych z używanymi - urządzenie przestanie działać, gdy wyczerpie się najbardziej zużyta bateria. Często wtedy, niepotrzebnie, wyrzucamy wszystkie "zużyte paluszki" podczas, gdy większość z nich mogłaby nam służyć jeszcze przez dłuższy czas. Dobrym rozwiązaniem jest zakup Duracell Ultra (najdłużej działające baterie alkaliczne AA marki Duracell wg testów zgodnych z normą 2015 IEC) z technologią POWERCHECK, wyposażonych w specjalną miarkę energii, która przy lekkim ściśnięciu baterii pokaże ile mocy w niej zostało. Dzięki niej z łatwością sprawdzisz, które baterie w Twojej szufladzie są nowe, a które były już używane i możesz przygotować dla nich oddzielne, odpowiednio oznakowane pojemniki.

Wybieraj świadomie

Wybieraj baterie o dużej mocy, które będą działały dłużej, wtedy bez obaw możesz ograniczyć ich zapas do minimum. Na rynku są dostępne baterie o różnych parametrach. Duracell Ultra działają nawet do 20 razy dłużej od zwykłych baterii cynkowych (w porównaniu z wiodącymi cynkowymi AA, w teście z użyciem aparatu cyfrowego zgodnym z normą 2015 IEC). Zamiast kupować dużo, kupuj sprytnie. Baterie Duracell Ultra starczą na dłużej i pozwolą Ci zaoszczędzić, bo będziesz zużywać ich mniej, a dodatkowo zadbasz o środowisko zgodnie z ideą "less waste".

materiał partnera
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas