Reklama

Reklama

Cała UWAGA na EKO! 5 tipów!

Coraz większe zainteresowanie ekologią sprawiło, że także w pielęgnacji ten trend zagościł na dobre. Jednak jak rozpoznać czy producent nie „nabija nas w butelkę”? Jak wybrać naprawdę dobre kosmetyki EKO?

 

Po czym poznać, że skład kosmetyku jest naturalny?

Półki w drogeriach uginają się od kosmetyków naturalnych, ale warto doczytać czy "naturalność" odnosi się do całego składu produktu, czy też tylko do części składników aktywnych. Niestety zdarza się, że producenci pisząc o surowcach pochodzenia naturalnego odnoszą się tylko do nieznacznej ilości  składników aktywnych. Z pomocą przyjdą nam certyfikaty wiarygodnych organizacji proekologicznych oraz od niedawna norma ISO 16128. Tylko kosmetyki, które spełniają jej restrykcyjne wytyczne, mogą mieć na opakowaniu znaczek ISO 16128. Ta norma jest podstawą do tworzenia deklaracji marketingowych o naturalności kosmetyków. Wybierając produkty, których cały skład został przeliczony wg tej normy, możesz być spokojna, że składniki są pochodzenia naturalnego. 

Reklama

Czy kosmetyki ekologiczne uczulają?

Tak, jak wszystkie kosmetyki, może się zdarzyć, że jakiś składnik kosmetyku naturalnego może Cię uczulić. Szczególnie wrażliwe cery powinny uważać na silnie zapachowe produkty oraz wszelkie olejki eteryczne. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę lub skłonność do alergii, to zwróć uwagę czy kosmetyk był testowany właśnie na takich cerach. Wybierając produkt hypoalergiczny zmniejszysz ryzyko podrażnień i uczuleń. Warto wziąć również pod uwagę najnowszą kategorię pielęgnacji naturalnej -ekoceutyki! To produkty naturalne, hypoalergiczne o bardzo wysokiej skuteczności. Polecane dla osób z cerami wrażliwymi i przyjazne dla kobiet w ciąży. Nie zawierają dodatków zapachu ani barwników, ponadto w całości składają się (w blisko 100%) ze składników pochodzenia naturalnego.

Skąd pewność, że kosmetyk nie był testowany na zwierzętach i jest odpowiedni dla Vegan?

Niestety w wielu krajach świata kosmetyki wciąż testuje się na zwierzętach, bo jest taniej i szybciej. Jednak na terenie Unii Europejskiej obowiązuje zakaz testowania kosmetyków i ich składników na zwierzętach. Aby mieć pewność, że produkt nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, szukaj na opakowaniu znaczka organizacji, która certyfikuje produkty. Najpopularniejsze z nich to: VIVA, Vegan Society, czy króliczek PETA (People for the Ethical Treatment of Animals). Przyznawany przez amerykańską organizację walczącą o prawa zwierząt tylko tym kosmetykom, których składy zostały skrupulatnie przeanalizowane.


Jak wybrać produkty naturalne, które będą również skuteczne?

Jak wszystkie kosmetyki, także te EKO, mogą dawać lepsze lub gorsze efekty, działać powierzchniowo, lub - no właśnie... Mogą działać na naskórek, ale także wpływać na kondycję głębszych warstw skóry oraz na jej mikrobiom (m.in. ochronną florę bakteryjną). Wybieraj te, które mają zdolność do oddziaływania na wszystkie 3 poziomy skóry, aby kompleksowo zadbać o cerę!  Zwróć uwagę na właściwości zawartych składników aktywnych. Jeśli szukasz silnej rewitalizacji skóry, poprawy kolorytu i jędrności, wybierz produkty z roślinnymi odpowiednikami silnie działających składników aktywnych np. retinolu. Jeśli Twoja cera potrzebuje dogłębnego nawilżania, poszukaj produktów ze składnikami o udowodnionych właściwościach głęboko nawilżających. Warto szukać także kosmetyków z biofermentami, czy pre i probiotykami, które wzmacniają naturalną ochronę mikrobiologiczną skóry.

Czy opakowanie każdego kosmetyku eko jest eko?

Niestety nie. Mało kto wie, że wiele kartoników po kosmetykach nawet eko nie nadaje się do kosza z papierami, ponieważ mają na sobie ozdobną folię. Wybieraj produkty szanujące naturę, posiadające  opakowania możliwe do recycklingu - zarówno te wewnętrze jak i zewnętrzne. Dobrze, aby były wykonane z materiałów łatwych do segregacji, bez zbędnych ozdobników. Ponadto, co szczególnie istotne w przypadku kosmetyków spłukiwanych, najlepiej, aby sam skład produktu był biodegradowalny. Dzięki temu nie wpłynie negatywnie na ekosystem! 

Aneta Dzięcielewska

Kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem, ekspert, szkoleniowiec, autorka licznych publikacji, kierownik rozwoju produktu marki BANDI 


Pierwsze w Polsce ekoceutyki do BANDI!

Ekoceutyki to zupełnie nowy wymiar pielęgnacji - proekologiczne połączenie niezwykle wysokiej skuteczności z bezpieczeństwem stosowania. Produkty Eco Friendly Care są hypoalergiczne, wolne od dodatków zapachów, barwników i substancji potencjalnie drażniących. Niemal 100% użytych składników jest pochodzenia naturalnego, wszystkie kosmetyki są biodegradowalne, a ich opakowania łatwe do segregacji. Produkty, po które mogą sięgać wszyscy niezależnie od wieku. Produkty testowane na cerach wrażliwych, skłonnych do alergii. Linia jest stworzona z myślą o tych, dla których ważne jest etyczne traktowanie zwierząt, mają certyfikat PETA (People for the Ethical Treatment of Animals). Ekoceutyki oddziałują na 3 poziomy: skórę właściwą, naskórek, a także na mikrobiom skóry! To klucz do kompleksowego dbania o piękną cerę w zgodzie z naturą! 


Lekka emulsja nawilżająca Cena: 79 zł / 50 ml

Kojący krem przeciwzmarszczkowy Cena: 89 zł / 50 ml

Rewitalizujący krem pod oczy Cena: 79 zł / 25 ml

Trójaktywny peeling do twarzy Cena: 49 zł / 50 ml

Tonizujący żel do mycia twarzy Cena: 49 zł / 90 ml


materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje