Reklama

Reklama

Czy można walczyć z alergią w trakcie snu? Materac dla alergika

Alergia potrafi skutecznie uprzykrzyć życie, a dom alergika zwykle wymaga dokładniejszego sprzątania. Im mniej drażniących czynników, tym lepiej, ale czy można walczyć z alergią także podczas snu? Tak! Kluczem jest właściwa higiena i bezpieczny, antyalergiczny materac do spania, posiadający właściwe certyfikaty. Wszyscy chcemy wysypiać się dobrze i zdrowo, a dzięki materacom od Hilding Anders również alergicy mogą spać spokojnie.

Higiena snu to podstawa. W nocy organizm regeneruje się i gromadzi siły na kolejny dzień - lepszy sen podnosi wydajność, wspiera odporność i pomaga po prostu czuć się dobrze. Dla alergików jednak jakość snu jest dodatkowo związana z bezpieczeństwem. Sypialnia powinna być bowiem nie tylko komfortowa, ale i wolna od szkodliwych alergenów, roztoczy i kurzu, które mogą wzmagać nieprzyjemne objawy. Jaki materac wybrać, by radzić sobie z alergią także podczas snu?

Potwierdzone działanie

Źródłem informacji o właściwościach materaca do spania są certyfikaty i atesty, szczególnie ważne w przypadku produktów wybieranych przez osoby cierpiące z powodu alergii. Potwierdzone badaniami bezpieczeństwo to przewaga materacy Hilding Anders - wszystkie objęte są certyfikatem Szwajcarskiego Instytutu AEH, co w praktyce oznacza najwyższą jakość i higienę. Jak to działa? Procedura testowa opiera się na czterech głównych kryteriach: ergonomii, higienie, trwałości oraz właściwościach termicznych, co pozwala stworzyć rozwiązania idealne, czyli materace do spania przyjemnie wygodne w użytkowaniu, wspierające cały aparat ruchu, a przy tym z powodzeniem polecane alergikom.

Reklama

Najlepszy model materaca? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, dlatego warto przyjrzeć się bliżej dostępnym rozwiązaniom. Grupa Hilding proponuje termoelastyczne materace piankowe, jak Hilding Rumba, i kieszeniowe materace sprężynowe, jak np. Hilding Tango. Dla tych, którzy nie chcą rezygnować z trwałych, tradycyjnych sprężyn, ale cenią sobie wygodę, Hilding przygotował materace hybrydowe, np. model Dance.

Czas na materac medyczny?

Bywa, że oczekiwania wobec materaca do spania są znacznie większe, a wtedy z pomocą przychodzą produkty medyczne. Również i tutaj dobrze jest zwrócić uwagę na modele, które posiadają właściwe oznaczenia potwierdzające, że wybrany materac do spania faktycznie wykazuje działanie prozdrowotne, jak ma to miejsce w przypadku materacy SleepMed - medycznej marki własnej Hilding. To seria ekskluzywnych modeli, które z jednej strony spełniają wszelkie wymogi certyfikatu AEH, z drugiej zaś są produktami medycznymi, dlatego mogą być wyjściem idealnym dla alergików chcących cieszyć się wygodą i dbać jednocześnie o przeciążony kręgosłup czy zapobiegać pogłębianiu się zmian zwyrodnieniowych. Wśród tych materacy znajdują się wersje kieszeniowe i piankowe, a nawet hybrydowe jak SleepMed Hybrid Premium - gwarantują solidne podparcie i wyjątkowy komfort, a przy tym jakość materaca medycznego.

Nowocześnie i na długie lata

Wybór materaca do spania wiąże się z szeregiem pytań dotyczących poszczególnych wariantów dostępnych na rynku. Alergicy borykają się dodatkowo z koniecznością odnalezienia produktów, które będą nie tylko funkcjonalne, ale też bezpieczne. Dzięki materacom Hilding walka z alergią może być łatwiejsza. Wentylacja wewnątrz pianek gwarantuje, że materac pozostanie suchy, co będzie zapobiegać namnażaniu się drobnoustrojów zagrażających alergikom. Zdejmowane pokrowce łatwo wyprać, by pozbyć się kurzu i ewentualnych zabrudzeń, a nowoczesne komponenty są trwałe i doskonale sprawdzają się przez kolejne lata. Grupa Hilding potwierdza tę trwałość gwarancją, która w najnowszych modelach innowacyjnych materacy Curem by Hilding sięga nawet 20 lat.

Alergia to powód, dla którego warto poznać produkty godne zaufania - takie, które pomogą zminimalizować obecność drażniących alergenów, a wraz z nimi ryzyko wystąpienia przykrych dolegliwości. Higienicznie czysty, suchy materac do spania to droga do zdrowego, regenerującego snu, o czym dobrze wie Grupa Hilding. Więcej informacji o certyfikowanych materacach znajduje się na stronach www.sleepinghouse.pl i www.hilding.pl.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje