Czym jest materac z pianki? Jakie są jego zalety? Poznaj wskazówki eksperta z Hilding Anders

W epoce ciągłych zmian, wszechobecnej technologizacji życia i tożsamości, gdzie wszystko i wszyscy wykazują nieustanną mobilność, odpoczynek uznawany jest za dobro luksusowe. Coraz częściej mówi się o nim, jako o elementarnej, utraconej sztuce życia! Zatraceni w codziennym biegu, podejmując wciąż nowe, niekończące się wyzwania zapominamy, że świadomy relaks i systematyczna regeneracja są nam do życia potrzebne równie bardzo, jak tlen. Na pewno pomoże nam w tym nowoczesny materac piankowy!

Wygoda i komfort snu

Błoga cisza, ograniczenie niepożądanych bodźców i osiągnięta tym samym harmonia pozwala na głębokie wyciszenie i przygotowanie organizmu do przejścia w stan sennego ukojenia. Niezwykle istotną rolę odgrywają również warunki środowiskowe, pozwalające zaspokoić potrzeby bardziej fizyczne.

Wybierając materac, jak podkreśla ekspert marki Hilding Anders, należy kierować się przede wszystkim indywidualnymi wskazaniami. Dawniej wszyscy korzystali z modeli sprężynowych, które, choć wątpliwe pod względem wygody, były projektowane i produkowane w taki sposób, by służyły latami. Obecnie, nowoczesne technologie pozwalają tworzyć bezpieczną, zdrową i rzeczywiście komfortową alternatywę dla dawnych rozwiązań.

Materace piankowe powstają z najbardziej dynamicznie rozwijającego się surowca na rynku, poddawanego na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci niezwykłym modernizacjom i zmianom technologicznym. Zmiany te pozwoliły stworzyć produkt zarówno trwały, wytrzymały, elastyczny, a jednocześnie gwarantujący stabilność i idealne podparcie dla najważniejszych punktów sylwetki, w tym całej linii kręgosłupa. I to niezależnie od masy, kształtu ciała czy wieku użytkownika.

Sleepmed by Hilding - sen, jak w obłokach

Każdy oferowany przez markę Hilding Anders i rekomendowany przez zdrowykregoslup.pl materac piankowy z łatwością dopasowuje się nie tylko do kształtu ciała użytkownika, ale i jego indywidualnych potrzeb, wynikających chociażby z rytmu snu. Jak tłumaczy ekspert Sleepmed by Hilding, osoby, które z najróżniejszych przyczyn nie potrafią przespać całej nocy spokojnie, niekiedy wręcz wędrując po łóżku, zwykle poszukają wśród setek modeli twardszego i mniej elastycznego podłoża, żywiąc przekonanie, że podczas nieustannych zmian pozycji miękki materac znacznie szybciej odkształci się i straci swoją pierwotną formę. Nic bardziej mylnego!

Produkowane obecnie z materiałów o podwyższonej trwałości podłoża piankowe, zarówno te miękkie, jak i znacznie twardsze zapewnią komfort snu każdemu użytkownikowi. Dlatego też, dokonując wyboru idealnego materaca można z powodzeniem kierować się własnymi upodobaniami, przekonaniami i potrzebami, nie sugerując się nocną przypadłością, jaką jest nieustanna zmiana pozycji.

Nowoczesne podłoża piankowe Sleepmed by Hilding, o odpowiednio dopasowanej do cech użytkownika gęstości są odporne na odkształcenia, a dzięki innowacyjnym, optymalnie połączonym ze sobą materiałom wytrzymują wiele lat w nienaruszonym stanie.

Elastyczna strefa odpoczynku

Materace z pianki dzieli się na trzy główne kategorie produktowe: wysokoelastyczne, lateksowe i termoelastyczne. Choć różnią się właściwościami materiałów i metodami produkcji, wszystkie te rodzaje mają za cel stworzenie podłoża idealnie dopasowującego się do sylwetki użytkownika, na którym każdy z punktów o zwiększonym nacisku zyska odpowiednie podparcie.

Działając na zasadzie akcja-reakcja, materac z pianki dzięki zwiększonej elastyczności punktowej reaguje na zmianę kształtu, a tym samym nacisku, eliminując efekt zapadania się w materiał. Wartość tę czynnie zwiększa optymalne połączenie różnych rodzajów pianek oraz zastosowanie, jak w materacach Sleepmed by Hilding siedmiu stref twardości oddzielonych kanałami powietrznymi. Zapewniają one nieustanną cyrkulację powietrza dzięki czemu doskonale oddychają, a jednocześnie na bieżąco odprowadzają nadmiar wytworzonej podczas snu wilgoci. Efekt zwiększonej przepuszczalności, przy jednoczesnym zachowaniu ścisłej struktury zapewnia zwiększoną higienę snu również alergikom, ponieważ pozwala zapobiegać kolonizacji drobnoustrojów patogennych, jak i wysoce alergizujących roztoczy kurzu domowego.

Bo zdrowie, to bezcenna wartość

Dbałość o zdrowie to główne kryterium wyboru odpowiedniego materaca. Pianka gwarantuje nie tylko wytrzymałość i elastyczność, ale również lekkość, istotną wówczas, gdy planujemy częste zmiany strony podłoża. Dwustronne materace to doskonałe rozwiązanie, pozwalające na dodatkowe wydłużenie jego trwałości. Wzmocnione strefowo podparcie dla sylwetki zapewni stałą profilaktykę kręgosłupa, a także, co podkreśla ekspert marki Hilding Andres, pomoże aktywnie wspierać terapię problemów z krążeniem krwi czy stwierdzoną bezsennością. To rozwiązanie dla każdego, komu marzy się swoboda odpoczynku i prawdziwie skuteczna regeneracja każdej nocy.

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje