Czym jest mikrodermabrazja
Philips VisaCare to nowe, innowacyjne urządzenie do pielęgnacji skóry, dzięki któremu kobiety w domowym zaciszu mogą już dziś podjąć walkę z pierwszymi oznakami starzenia i poddać się zabiegowi mikrodermabrazji. Dr Monika Bujanowska, lekarz medycyny estetycznej odpowiada na pytania dotyczące tego zabiegu.
Pani Doktor, czym w zasadzie jest zabieg mikrodermabrazji?
Monika Bujanowska (MB): - Mikrodermabrazja to peeling, w którym złuszczania naskórka dokonuje się za pomocą specjalnej głowicy, w której materiał ścierny stanowią kryształki diamentu lub korundu (tlenek glinu).
A na czym polega jego działanie?
- Mikrodermabrazja działa wykorzystując dwie siły: tarcia i podciśnienia. Dokonane przez nią złuszczenie naskórka poprawia strukturę i koloryt skóry, zmniejsza pory i usuwa zaskórniki, zmniejsza łojotok, usuwa przebarwienia, wygładza zmarszczki, uelastycznia, odświeża i odmładza. Mikrodermabrazja zwiększa też penetrację użytych następnie kremów lub masek.
Czy oznacza to, że mikrodermabrazja najlepiej sprawdza się na cerze trądzikowej?
- Zabieg mikrodermabrazji najlepsze efekty przynosi w przypadku cer trądzikowych, łojotokowych, z nadmiernym rogowaceniem lub przebarwieniami posłonecznymi.
Czy jednak mikrodermabrazja może być wykonana przez każdego? Czy po zabiegu mikrodermabrazji mogą pojawić się efekty uboczne? - Zabieg może mieć wykonana każda osoba bez obecnych przeciwwskazań. Może on być także wykonywany przez cały rok. Co do skutków ubocznych - może wystąpić przemijające zaczerwienienie lub podrażnienie skóry. Stąd szczególnie ważna jest też jej pielęgnacja po zabiegu - przede wszystkim odpowiednie nawilżanie i ochrona przeciwsłoneczna.
Czy uważa Pani, że domowa mikrodermabrazja z urządzeniem VisaCare jest bezpieczna?
- W przypadku użycia urządzenia VisaCare zgodnie z instrukcją z pewnością jest to zabieg bezpieczny.
* Dane pochodzą z niezależnego badania z udziałem 75 konsumentek, przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii w 2014 r. oraz z badania klinicznego z udziałem 36 konsumentek, przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii w 2014 r.