Dezynfekcja dłoni w trzech prostych krokach? Sprawdź, jak o nią zadbać!

Zakończył się sezon urlopowy i pracownicy powrócili do swojej pracy, a uczniowie do szkół. Za oknem widać jesienno-zimową aurę, która sprzyja przeziębieniom i grypie. W tym roku dodatkowo dochodzi stres związany z pandemią COVID-19. Co robić, aby minimalizować ryzyko zakażenia? Podpowiadamy!

Poznaj skuteczny płyn do dezynfekcji rąk

Często w mediach słyszymy o skutecznym działaniu produktów do dezynfekcji rąk - nie sposób dziwić się temu, że w dobie pandemii stały się one niezwykle popularne. Rzadziej jednak mówi się o skutkach ubocznych używania niesprawdzonych preparatów lub środków stworzonych domowymi sposobami. Skład tego typu preparatów może nie być w stanie zapewnić nam odpowiedniej skuteczności, nie zawsze został także przebadany przez ekspertów pod względem bezpieczeństwa jego stosowania.

Na jakie produkty zwracać więc uwagę? Zainteresować nas powinny przede wszystkim preparaty do dezynfekcji dłoni będące produktami biobójczymi. Jednym z nich jest Trisept MAX, którego skuteczność potrójnego, biobójczego działania została potwierdzona badaniami laboratoryjnymi. Ponadto jego receptura opracowana przez firmę farmaceutyczną o prawie 200-letniej tradycji zawiera nie jeden, a dwa alkohole, co pozwala na podwójne wsparcie w walce z drobnoustrojami. Produkt podlega również zwykłej (pełnej) rejestracji w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Komfortowe stosowanie płynu dezynfekującego

Kiedy już wybraliśmy odpowiedni płyn do dezynfekcji rąk, warto zadbać o stosowanie go często i regularnie, szczególnie po opuszczeniu domu - przebywając w miejscach publicznych, gdzie ryzyko zarażenia jest większe. Preparaty takie jak Trisept MAX pozwalają na wygodne stosowanie produktu w niemal każdym miejscu i czasie. Plusem jest już samo opakowanie produktu o pojemności 30 ml, które można schować w kieszeni lub w torebce. Ponadto płyn do dezynfekcji Trisept MAX charakteryzuje wydajność - niewielka buteleczka  pozwala na około 200 użyć, co jest niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem!

Regularnie użytkowanie

Stosowanie płynu do dezynfekcji w przestrzeni publicznej jest niezwykle istotne. Dlatego w takich miejscach, jak szkoła, praca, komunikacja miejska, sklepy i tam, gdzie występują większe skupiska ludzi, należy szczególnie zadbać o stosowanie sprawdzonego preparatu, jakim jest Trisept MAX. Uważając na własne zdrowie, dbamy także o inne osoby, które spotykamy i z którymi przebywamy na co dzień.

Preparat do dezynfekcji dłoni Trisept MAX dostępny jest w aptekach. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że płyn stosowany jest w takich miejscach jak poradnie, przychodnie czy szpitale, które muszą dbać o najwyższe standardy higieny i ochrony zdrowia. Zapytaj o niego farmaceutę i zacznij minimalizować ryzyko zarażenia skutecznie!

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje