Reklama

Reklama

Dogrzewaj dom bezpiecznie! Zobacz jak uniknąć pożaru

Ostatnie dni to widoczny i odczuwalny spadek temperatury. Idą za tym nie tylko cieplejsze ubrania, które wkładamy wychodząc na zewnątrz, ale też dogrzewanie mieszkań i domów. Widać to niestety w liczbie pożarów, do których dochodzi w związku z ogrzewaniem nieruchomości.

W sezonie jesienno-zimowym, w Polsce w mieszkaniach i domach jednorodzinnych podnosi się ryzyko powstania pożarów. Jesień i zima to także czas, gdy notuje się również wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla. Jest niewidoczny, nie ma smaku ani zapachu. Dlatego nazywa się go cichym zabójcą. W ostatnim sezonie do zdarzeń z tlenkiem węgla doszło aż 3074 razy, tlenek węgla zabił 37 osób.

Reklama

Najczęstsze przyczyny pożarów to: podpalenia, nieostrożne obchodzenie się ze źródłem tzw. otwartego ognia (papierosy, kuchenki gazowe, świece) oraz rozmaitymi urządzeniami grzewczymi. Zarówno elektrycznymi, gazowymi, ale też piecami, piecyki, kuchenki czy ogrzewacze pomieszczeń, a także wady tych urządzeń. Pożar w budynku może powstać w różnych miejscach, o różnych porach dnia i nocy. Szczególnie niebezpieczne są te wybuchające nocą. Zauważa się je zwykle późno, gdy ogień jest już rozwinięty. Późno powiadamiana jest też straż pożarna.  Często do pożarów dochodzi w piwnicach budynków, w pomieszczeniach technicznych. To tam najczęściej znajdują się kotłownie.

Pomyśl o ubezpieczeniu

Poza przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa pożarowego należy się też ubezpieczać. Polisa LINK4 Dom w wariancie all risk (od wszelkich ryzyk) zabezpieczy dom lub mieszkanie nie tylko przed konwencjami pożarów, ale też m.in. zalań przez osoby trzecie, powodzi, deszczów nawalnych, eksplozji, osunięć ziemi, huraganów, naporu śniegu. Od ochronę wzięte zostanie zarówno mienie nieruchome, jak ściany, pakiety, glazura, dach, ale też ruchome. W tym dobytek, m. in. meble, dywany, sprzęt RTV i AGD. Ubezpieczenie od wszelkich ryzyku to też w LINK4 OC w życiu prywatnym. Sprawi, że ubezpieczony nie będzie musiał ponosić kosztów szkody, którą nieumyślnie wyrządzi innym on sam lub któryś z jego domowników.

Więcej szczegółów o polisie LINK4 Dom na stronie www.link4.pl. Można tam też zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, limitami oraz wyłączeniami. Przez stronę internetową można także kupić polisę. Do dyspozycji jest też numer telefonu 22 444 44 44 oraz współpracujący z LINK4 agenci.

Advertisement

Materiał marketingowy LINK4

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje