Ekspres do kawy Siemens EQ.6 plus s700 – jakie ma opcje?

Jeśli od ekspresu do kawy wymagasz nienagannej jakości zaparzonej kawy, bardzo prostej obsługi i solidnego wykończenia, a nie wielu funkcji dodatkowych, minimalistyczny, nowoczesny model Siemens EQ.6 plus s700 może być opcją dla ciebie. Sprawdź, jakie menu napojów oferuje, jaki ma system mleczny i jak wygląda proces parzenia ulubionych kaw czarnych i z mlekiem.

Dobry ekspres do kawy - sposób obsługi ekspresu Siemens EQ.6 plus s700

Zaletą ekspresu do kawy Siemens EQ.6 plus s700 jest przede wszystkim bardzo prosta obsługa przy pomocy kolorowego ekranu dotykowego. W górnej części wyświetla on piktogramy przedstawiające kawy z menu, a w dolnej ma dotykowe przyciski ustawień dodatkowych. Wyposażono go również w mały ekran, na którym widoczne są komunikaty oraz podpisy do ikonek z napojami (pojawiają się po dotknięciu wybranej pozycji). Do dalszych opcji można przejść przy pomocy strzałek.

Ekran jest ustawiony na prosto i zajmuje całą górną część ekspresu. Kontrast wyświetlacza jest wystarczający, aby móc z niego wygodnie korzystać w każdym oświetleniu.

Sprawdź, jak ekspres do kawy Siemens wypada w porównaniu z innymi ekspresami do 4000 zł. Poznaj wyniki testu

System mleczny w ekspresie do kawy Siemens EQ.6 plus s700

System mleczny w ekspresie Siemens oparty jest na prostej, znanej już od dawna konstrukcji z długim wężykiem, który wprowadzamy do kartonu lub własnego pojemnika z mlekiem. Następnie wędruje ono rurką do systemu spieniającego i przy użyciu ciepłej wody zostaje spienione na piankę do ulubionego cappuccino czy latte.

System - choć prosty - ma funkcję automatycznego przepłukiwania i czyszczenia po każdej zrobionej kawie z mlekiem. Dzięki temu resztki mleka nie pozostają na ściankach rurki, co mogłoby zaburzyć smak przyrządzanych napojów kawowych. Nie trzeba też tak często wymieniać części systemu mlecznego.

Możliwości ustawień i dostępne menu w ekspresie Siemens EQ.6 plus s700

W ekspresie automatycznym Siemens postawiono na klasyczne menu najpopularniejszych kaw kojarzonych z kawiarni. W krótkim czasie przygotujemy w nim standardowe espresso, ale też: espresso macchiato, cafe Corrado, cappuccino, flat white, białą kawę oraz ciepłe mleko, mleczną piankę lub gorącą wodę. O smak, aromat i optymalne warunki ekstrakcji dba system sensoFlow z czujnikami, które kontrolują cały proces, dobierając odpowiednią temperaturę i czas.

Dzięki funkcji aromaDouble Shot można też zwiększyć intensywność naparu przez dwukrotny proces mielenia i parzenia. Uzyskujemy mocny smak i aromat bez nieprzyjemnego posmaku goryczki.

Przy napojach mlecznych dostępne są dodatkowe opcje wyboru: ilości mleka i espresso oraz wielkości kawy. Zmieści się filiżanka o wysokości do 14 cm. Ekspres dopasowuje ilość naparu do wybranej pojemności dzięki funkcji individualCup Volume, w której zapisane są wstępne pojemności "mała", "średnia" i "duża". Można je zmniejszyć i zwiększyć w szerokim zakresie (do wyboru mamy 5 ustawień dodatkowych).

Użytkownik ma też możliwość wybrania 7 poziomów mocy kawy oraz 3 poziomy temperatury (należy jednak pamiętać, że ekspres nie robi automatycznie kawy na zimno). Można też przyrządzić dwie kawy jednocześnie (funkcja oneTouch DoubleCup) niezależnie od ich rodzaju oraz zapisać ulubione parametry w 4 profilach użytkownika.

Za mielenie ziaren kawy odpowiedzialny jest tutaj wbudowany żarnowy młynek ceramiczny CreamDrive. Wyposażono go w system regulacji stopnia mielenia. Dostępne jest 6 stopni, które można dopasować do gatunku kawy oraz jej wypalenia.

Siemens EQ.6 plus s700 - solidny i minimalistyczny

Siemens EQ.6 plus s700 to przede wszystkim solidny ekspres ciśnieniowy, który spodoba się wielbicielom minimalizmu i prostych kształtów. Zaletą jest matowa obudowa, na której nie widać plam po odciskach palców. Prostota jest tutaj zaletą, zwłaszcza dla tych użytkowników, którzy nad wielość rozmaitych funkcji dodatkowych przedkładają jakość wykonania oraz funkcjonalność. Zadbano również o energooszczędność: ekspres Siemens ma funkcję zeroEnergy Auto-off, która automatycznie wyłącza urządzenie od prądu. Czas pozostawania w gotowości można dopasować do własnych preferencji.

Atrykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy