Ekspres Krups Intuition – intuicyjnie zaparzona kawa i herbata

Artykuł sponsorowany

Dobrej jakości aromatyczna kawa to idealny sposób na pełen energii poranek. Co więcej, ziarna kawy są źródłem antyoksydantów, zwalczających wolne rodniki i przyspieszających trawienie posiłków. Przygotowanie tego napoju nie musi być czasochłonne. Wystarczy zaufać najnowszej linii Krups Intuition.

Zgodnie z najnowszymi badaniami statystycznymi Polacy piją coraz więcej kawy
Zgodnie z najnowszymi badaniami statystycznymi Polacy piją coraz więcej kawy.

Kawa to napój, który w naszej kulturze spełnia wiele funkcji. Spożywana w godzinach porannych pobudza na cały dzień, a z dodatkiem mleka sprzyja popołudniowemu relaksowi w towarzystwie książki. Co więcej, ułatwia nawiązywanie znajomości i pomaga zacieśniać więzy międzyludzkie. Smakuje najlepiej, gdy jest przygotowywana przez profesjonalistów. Jednakże z powodzeniem może ich zastąpić dobrej jakości ekspres do kawy.

Kawa na rynku polskim

Zgodnie z najnowszymi badaniami statystycznymi Polacy piją coraz więcej kawy. Jeszcze kilka dekad temu normą było zalewanie gotowych, zmielonych ziaren dużą ilością wrzątku. Tzw. plujka pita była jak Polska długa i szeroka. Czasy się jednak zmieniły i coraz więcej konsumentów sięga po alternatywne metody parzenia tego napoju. Jest on wówczas bardziej aromatyczny i kremowy w smaku. Na rynku sprzętów AGD służących do przygotowywania kawy prym wiodą ekspresy ciśnieniowe. Są przede wszystkim bardzo wydajne i oferują kawoszom wiele funkcji. Jednym z najnowszych rozwiązań, które łączy w sobie ciekawy design i innowacyjną technologię, jest Krups Intuition Preference + EA875.

Intuicyjne działanie i obsługa ekspresu Krups Intuition

Ekspres do kawy z linii Krups Intuition wyróżnia zwłaszcza dotykowy, kolorowy wyświetlacz SMART SCREEN. Jest on niezwykle prosty w obsłudze, ponieważ do złudzenia przypomina smartfona, czyli urządzenie, z którego korzysta się codziennie. Za jednym dotknięciem można przygotować ulubioną kawę lub herbatę. Jedną z ciekawszych funkcji jest możliwość stworzenia dwóch profilów użytkownika, którym nadaje się nazwę i przypisuje wybrany kolor podświetlenia. Właściciel ekspresu może opisywać swoje ulubione napoje, ustawić ich moc i proporcje, a wszystko to zapisze się w pamięci urządzenia. Dzięki temu przy następnym zaparzaniu wystarczy tylko jeden ruch palca, aby skosztować tego, co smakuje nam najbardziej.

Na uwagę zasługuje system kolorowych podświetleń, który (podświetlając się na czerwono) informuje o konieczności oczyszczenia urządzenia, odkamienienia, uzupełnienia wody czy też opróżnienia tacki ociekowej. Wszystko to skraca proces parzenia kawy i wpływa na zachowanie pełnej funkcjonalności sprzętu.

Ekspres do kawy z linii Krups Intuition wyróżnia zwłaszcza dotykowy, kolorowy wyświetlacz SMART SCREEN
Ekspres do kawy z linii Krups Intuition wyróżnia zwłaszcza dotykowy, kolorowy wyświetlacz SMART SCREEN.

Krups Intuition Preference + oferuje użytkownikowi aż 24 programy automatyczne do przyrządzania najpopularniejszych kawowych i herbacianych napojów, w tym: ristretto, espresso, café long, doppio, americano, lungo, espresso macchiato, cappuccino, latte macchiato, flat white, spienione mleko, caffe latte oraz 3 rodzajów herbaty: ziołowej, zielonej i czarnej. System One-Touch Cappuccino przygotuje lekką i niezwykle puszystą piankę, która nadaje kawie delikatności. Jednocześnie da się zrobić dwie filiżanki kawy. Jedną z nich możemy rozpieścić siebie, a drugą - ukochaną osobę.

Duży zbiornik na wodę pozwala na przygotowanie napoju dla całej rodziny, bez konieczności ponownego uzupełniania.

Co wpływa na smak i moc kawy?

Na smak i moc kawy wpływ ma wiele czynników, w tym przede wszystkim:

  • stopień jej zmielenia (ekspres ciśnieniowy Krups Intuition posiada młynek żarnowy wyposażony w 5 stopni mielenia ziaren),
  • jakość wykorzystywanych ziaren (Arabica uchodzi za najbardziej szlachetny gatunek kawy),
  • wartość ciśnienia ekspresu (najlepiej, gdy jest większa niż 12 barów),
  • moc ekspresu (powinna być większa niż 1200 W),
  • jakość wody i jej temperatura (w tym stopień jej zmineralizowania, oczyszczenia i niska twardość).

Jak i dlaczego należy czyścić ekspres do kawy?

Aby ekspres do kawy na długo zachował pełną funkcjonalność i parzył najlepszej jakości kawę, konieczne jest systematycznie czyszczenie sprzętu. W zależności od twardości wody, z której korzysta się do przygotowania kawy, naturalny kamień odkłada się wewnątrz sprzętu w różnym stopniu. W związku z tym konieczne jest usuwanie osadu, co chroni ekspres Krups Intuition przed uszkodzeniem. A ekspres bez kamienia to lepszej jakości kawa i herbata.

Niezwykle istotne jest także regularne czyszczenie systemu spieniania. Tam również gromadzą się bakterie, więc warto używać środków czyszczących, które są zalecane przez producenta. Instrukcje wyświetlają się na smart screen ekspresu, dzięki czemu jest to niezwykle proste.

Artykuł sponsorowany

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas