Futurystyczna technologia XXI wieku w Kaczyńscy Clinic

Bezpieczeństwo pacjenta połączone ze skutecznością terapii stanowi kluczową wartość w mojej praktyce lekarskiej. By zaspokajać coraz większe oczekiwania pacjentów dotyczące efektów i komfortu zabiegów poszukuję innowacyjnych technologii, które łączą ich potrzeby z moją etyką lekarską. Właśnie dlatego do swojego gabinetu wprowadziłem laser P.L.E.A.S.E.® Professional. Innowacyjność działania, którą oferuje to urządzenie przeniosła laseroterapię na nieosiągalny dotąd poziom, a dostępne w nim systemy zabezpieczeń zapewniają najwyższy stopień ochrony.

Laseroterapia w czasach pandemii

Pacjenci, którzy pragną już teraz skorzystać z zabiegu laserem P.L.E.A.S.E.® dzwonią do kliniki by zapytać o bezpieczeństwo. Jest to zrozumiałe w obecnych czasach naszej nowej "normalności", chociaż bezpieczeństwo pacjentów zawsze było dla nas najważniejsze. W kwestii laseroterapii mamy dla naszych pacjentów dobre wiadomości, ponieważ urządzenie posiada wbudowany pochłaniacz dymu, naskórka, drobnoustrojów, w tym wirusów. Oznacza to, że w trakcie zabiegu są one od razu pochłaniane przez głowicę. W ten sposób chroniony jest zarówno pacjent jak i lekarz. Co więcej, każdy kolejny pacjent wchodzący do gabinetu - z zachowaniem niezbędnej  na dezynfekcję gabinetu przerwy - także korzysta z benefitów tego systemu, gdyż filtry są jednorazowe a systemy bezpieczeństwa wymuszają ich wymianę przed rozpoczęciem kolejnego zabiegu. W przypadku laserów nie posiadających takiej funkcji do gabinetu należy kupić oddzielne urządzenie pochłaniające dym.

Co jeszcze w zakresie bezpieczeństwa oferuje laser?

Stanowiący urządzenie medyczne klasy 1C P.L.E.A.S.E.® Professional wyposażono w 2 sensory kontaktu zapewniające prawidłowość styku urządzenia ze skórą. W praktyce oznacza to, że jakiekolwiek oderwanie głowicy od skóry w trakcie zabiegu wywołuje automatyczne wyłączenie się lasera. W ten sposób zapobiega przypadkowej emisji wiązki lasera w sposób niekontrolowany, dzięki czemu mogę pracować z jego użyciem nawet na tak newralgicznym obszarze jak okolice oka, łącznie z górną powieką, bez  ryzyka uszkodzenia narządu wzroku.

Na czym polega wyjątkowość P.L.E.A.S.E. ® Professional?

To unikalne urządzenie zapewnia połączenie stymulujących właściwości lasera erbowo yagowego, z możliwością podania substancji aktywnych do wybranych warstw skóry. Dzięki temu zyskałem możliwość połączenia dwóch, niezwykle pożądanych przez pacjentów, terapii w trakcie jednego spotkania.  Wykonanie zatem dwóch zabiegów na jednej wizycie jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji epidemiologicznej, bo umożliwia nam i naszym pacjentom minimalizowanie ilości wizyt w klinice. Wchłanialność substancji aktywnych podanych w trakcie zabiegu wykazuje ponad 100-krotnie wyższą skuteczność w porównaniu do metody transdermalnej. Skąd tak wysokie parametry? Konstrukcja lasera bazuje na innowacyjnej technologii SmartPoration™. Dzięki niej pulsacyjnie "wycina" w skórze mikropory będące małymi kanalikami prowadzącymi w głąb skóry. Zajmują one jedynie od 1 do 15% całego obszaru zabiegowego. W połączeniu z pulsacyjną pracą, pozostawiającą skórze czas na odprowadzenie ciepła, przez co nie następuje jej karbonizacja, umożliwia natychmiastowe nałożenie substancji aktywnej, która poprzez te małe kanaliki dostaje się do głębokich warstw skóry.

W ten sposób uzyskujemy niezwykle szybki czas rekonwalescencji trwający średnio od 24 do 48 godzin.

Kiedy można skorzystać z lasera?

Możliwość dostosowania jego parametrów do indywidualnych potrzeb pacjenta umożliwia przeprowadzanie zabiegów przez cały rok u osób, które mają świadomość szkodliwego działania promieni słonecznych i stosują regularnie różne systemy ochronne skóry przed ich działaniem. Jeśli planują Państwo zabieg latem nie ma żadnych przeciwskazań do jego wykonania. Zwłaszcza po okresie kwarantanny gdy skóra potrzebuje dodatkowej stymulacji jest on świetnym rozwiązaniem.

 

Dr Krzysztof Jacek Kaczyński

www.kaczynscyclinic.pl

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje