Jak własną pasję przekuć w dobrze prosperujący biznes?

Artykuł sponsorowany

Masz już dość swojej dotychczasowej pracy? Chciałabyś móc wreszcie rozwinąć skrzydła i w pełni oddać się swojej pasji? A może masz w planach stworzenie własnej firmy ale brak ci pomysłu na profil działalności? Jeśli na którekolwiek z zadanych pytań odpowiedziałaś twierdząco to znak, że już najwyższy czas przekuć swoje zainteresowania w dobrze prosperujący biznes i założyć… własny sklep internetowy!

article cover
materiały promocyjne

Artykuł sponsorowany

Konfucjusz, słynny chiński filozof radził swoim uczniom, aby ci "wybrali pracę, którą kochają, a nie przepracują ani jednego dnia w swoim życiu". Brzmi banalnie? Być może, jednak to proste zdanie może stanowić klucz do drzwi z napisem "szczęście i sukces zawodowy". Wystarczy, że zaczniesz zarabiać na swojej pasji. Łatwo powiedzieć ale trudniej zrobić? W żadnym wypadku, ponieważ w praktyce wszystko sprowadza się do jednego: założenia własnego biznesu online. Jak to zrobić? Od czego zacząć? Ile tak naprawdę kosztuje gotowy sklep internetowy?

Pomysł to podstawa

Podstawą każdego udanego biznesu jest dobry pomysł. W twoim przypadku będzie nim pasja. Zastanów się; co lubisz robić najbardziej? Co cię pasjonuje, a zarazem sprawia, że czujesz się odprężona i zrelaksowana? Być może kochasz gotować i wciąż poszukujesz nowych przepisów, które z zapałem testujesz w swojej kuchni?  A może pasjonujesz się modą,  uwielbiasz projektować, a następnie szyć ubrania, które z dumą nosisz? Odpręża cię wiązanie sznurków, natomiast dzień bez makramy uznajesz za dzień stracony? A może świat produktów kosmetycznych do makijażu już od dawna nie ma przed tobą tajemnic? Tak naprawdę każdą pasję - bez względu na to, czym się interesujesz - możesz z powodzeniem przekuć w biznes. Pamiętaj jednak, by stworzona przez ciebie marka posiadała cechę, która wyróżni ją na tle konkurencji.

Przykładowo; jeśli twoim hobby są kulinaria, to załóż sklep internetowy oferujący np. domowe przetwory o niespotykanych smakach. Z pewnością każdy choć raz w życiu jadł konfiturę truskawkową, jednak wyłącznie nieliczni zasmakowali w konfiturze z truskawek z dodatkiem bazylii lub płatków róż, a tym bardziej w powidłach figowo - cebulowych czy jabłkowym chutney’u z dodatkiem papryczki habanero. Oferując produkty niespotykane, a zarazem oryginalne nie tylko wyróżnisz się na tle innych firm o podobnym profilu, ale również przyciągniesz do siebie klientów spragnionych niecodziennych doświadczeń kulinarnych. Podobne działanie możesz zastosować w przypadku dosłownie każdej branży.

A jeśli niczego nie wytwarzam?

No dobrze ale co wtedy, gdy efektem twojej pasji nie jest gotowy produkt, a nabyta wiedza? Bez obaw, w takim przypadku również możesz założyć sklep internetowy. Wbrew pozorom własnoręczne wytwarzanie produktów wcale nie jest konieczne do tego, aby stworzyć dochodowy biznes działający w globalnej sieci. Przyjmijmy, że twoją pasją jest kosmetyka, a konkretniej rzecz ujmując - produkty do pielęgnacji ciała. W takim przypadku możesz zająć się sprzedażą kosmetyków przeznaczonych do domowych rytuałów SPA. Zacznij od nawiązania współpracy z hurtownią oferującą wspomniane wyroby, a następnie załóż sklep internetowy i... gotowe! A co z miejscem, w którym będziesz magazynować oferowany towar? Tak naprawdę możesz zarówno wynająć przestrzeń magazynową, jak i... zrezygnować z przechowywania produktów. Umożliwia to dropshipping czyli model logistyczny, w którym zamówione przez klienta produkty trafiają do niego bezpośrednio z hurtowni (tak, z tej samej, z którą zawarłaś współpracę). Na start potrzebny ci będzie wyłącznie niewielki wkład finansowy oraz oczywiście sklep internetowy zintegrowany z nadmienioną hurtownią.

Ile kosztuje gotowy sklep internetowy?

Obecnie w internecie dostępne są narzędzia umożliwiające samodzielne zbudowanie sklepu internetowego. Z tego rodzaju rozwiązań może skorzystać dosłownie każda z nas; co więcej, często są one zupełnie bezpłatne. Czy to dobre rozwiązanie? Wszystko zależy od tego, jak duża jest twoja praktyczna wiedza w dziedzinie budowy i działania sklepu online. Jeśli ogranicza się ona wyłącznie do korzystania z usług opisywanych sklepów, to zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zlecenie tego zadania profesjonalistom. Skorzystanie z nadmienionej opcji warto rozważyć nawet w przypadku posiadania praktycznych umiejętności, pozwalających na samodzielne stworzenie potrzebnej platformy. Przekazując to zadanie wybranej firmie zyskujesz bowiem czas na przemyślenie innych aspektów twojego biznesu. Takie rozwiązanie pozwala również uniknąć popularnych błędów w budowaniu sklepu, a nawet liczyć na porady dotyczącego samego funkcjonowania platformy. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia ceny.  Ile więc kosztuje gotowy sklep internetowy? Co prawda ostateczna cena sklepu uzależniona jest od tego, na ile jest on rozbudowany, jednak warto wspomnieć, że koszt zakupu prostej platformy (a więc idealnej na start!) zaczyna się już od 615 zł brutto. Brzmi nieźle, prawda? Jeśli więc masz już dość obecnej pracy zawodowej i chcesz na dobre poświęcić się swojej pasji, to zakup gotowego sklepu internetowego może okazać się strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas