Jak wysłać bagaż kurierem?

Planujesz dłuższy urlop, ale nie chcesz zabierać całego bagażu ze sobą? Jedziesz na wakacje pociągiem lub lecisz do innego kraju i duży bagaż zwiększy koszt podróży? Na dłuższe wakacje trzeba zabrać ze sobą dość dużo rzeczy, ale dopłata za dodatkowe walizki jest czasami na tyle wysoka, że nie opłaca się ich zabierać. W celu zmniejszenia kosztów warto wysłać część rzeczy kurierem. Sprawdź, jak to zrobić!

Jak zapakować bagaż do wysyłki kurierem?

Zanim spakujesz swój bagaż i ostatecznie zamkniesz walizkę, upewnij się, że to, co wysyłasz, jest zgodne z regulaminem wybranej firmy kurierskiej. Większość kurierów odmawia transportu rzeczy osobistych i wartościowych oraz dokumentów, a jeśli takie przedmioty zostałyby nadane, a przesyłka uległaby zagubieniu lub zniszczeniu, firma kurierska może odmówić wypłaty odszkodowania. Najbezpieczniej będzie wysłać w walizce ubrania, buty i rzeczy niezbędne podczas biwaku, trekkingu czy pływania, a wszystkie dokumenty, bieliznę, kosmetyki i sprzęt elektroniczny zabrać ze sobą. Do walizki nie warto też wkładać przedmiotów szklanych i delikatnych - ewentualne oznaczenia "Góra-Dół" lub "Ostrożnie" mogą się wiązać z koniecznością wykupienia przesyłki niestandardowej.

Paczka musi być bezpiecznie spakowana i przyjąć postać prostopadłościanu. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie walizki w odpowiednio dużym kartonowym pudełku, ale jeśli takiego nie masz, można owinąć walizkę kilkoma warstwami folii stretch. Inaczej będzie w przypadku miękkiej torby podróżnej - nie utrzymuje ona stałych i regularnych wymiarów, więc trzeba umieścić ją w kartonie.

Zawartość bagażu powinna być niewidoczna i możliwie skondensowana. Walizkę należy też zamknąć na kluczyk czy na zamek szyfrowy i zabezpieczyć w taki sposób, by dostanie się do zawartości było możliwe jak najtrudniejsze. Przed wysyłką trzeba też zważyć walizkę i upewnić się, czy aby na pewno cała zawartość jest nam potrzebna. Czasami dopłata za większy gabaryt przesyłki będzie wyższa niż zakup pewnych rzeczy na miejscu, a jeśli istnieje taka obawa, lepiej wyjąć z bagażu to, co niepotrzebnie zwiększa jego wagę.

Jak tanio i bezpiecznie wysłać walizkę?

Teraz najważniejszy punkt: jak wysłać bagaż kurierem, żeby to się opłacało? Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty serwisu Furgonetka, dzięki któremu nadasz zarówno krajową, jak i międzynarodową przesyłkę w niskiej cenie. Broker kurierski Furgonetka oferuje możliwość wysyłki bagażu za pośrednictwem wielu firm, w tym u kuriera DHL. Nadanie paczki w tej firmie jest bardzo proste i jednocześnie przystępne cenowo, a do tego DHL śledzenie umożliwia Ci kontrolę lokalizacji swojej przesyłki.

Bagaż możesz nadać wygodnie z domu - wystarczy tylko zarejestrować się w serwisie, wypełnić formularz i opłacić wysyłkę przez internet, a później dostarczyć paczkę do wybranego punktu nadań lub zamówić kuriera, który odbierze ją u Ciebie.

Jedziesz na wakacje i zastanawiasz się, jak nadać paczkę z bagażem? Skorzystaj z oferty serwisu https://furgonetka.pl/.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy