Jaki materac sprężynowy dla dziecka? - poradnik zakupowy
Artykuł sponsorowany
Jakość snu dziecka ma bardzo duże znaczenie dla jego późniejszego rozwoju, dlatego szczególnie ważny jest wybór odpowiedniego materaca. W przypadku dzieci powyżej 5 roku życia, polecane są modele sprężynowe, które są wytrzymałe i mogą posłużyć przez wiele lat.
Rodzaje materaców sprężynowych
Na rynku można znaleźć trzy główne rodzaje materaców sprężynowych:
- materac bonnelowy, czyli absolutny klasyk funkcjonujący na rynku od bardzo wielu lat. Komfort snu jest tu zależny od ilości i grubości sprężyn, które są połączone szeregowo i zabezpieczone dodatkowo trawą morską włosiem końskim lub włóknem kokosowym,
- materac kieszeniowy, który jest nieco droższy od poprzedniej propozycji, jednak dzięki zastosowaniu "kieszeni" zapewnia lepsze strefowe podparcie dla kręgosłupa małego użytkownika, a także większą elastyczność materaca i w konsekwencji lepszy sen dziecka,
- materac multipocket, który poprzez zwiększenie, zmultiplikowanie ilości sprężyn w "kieszonkach"- zapewnia jeszcze lepszą elastyczność i ilość stref podparcia dla kręgosłupa dziecka. To kolejny krok w kierunku innowacyjności produktu, bo więcej punktów podparcia niweluje nacisk na kręgosłup i mięśnie dziecka, dając lepszy komfort snu, wypoczynek i regenerację organizmu.
Rodzice, którzy chcą zdecydować się na materac typu multipocket, mogą wybrać materac.zip firmy Curem by Hilding Anders. Materac ten daje niesamowity efekt otulenia w trakcie snu, dzięki zastosowaniu pianek Serene i Fusion i oczywiście sprężyn multipocket. Pianka Fusion dopasowuje się do ciała dziecka i jednocześnie zmniejsza siłę nacisku. Z kolei pianka Serene sprawia, że ciała śpiącego jest równomiernie podparte, dzięki czemu komfort jest na najwyższym poziomie. Właściwości termoregulacyjne tego materaca chronią materiał przed uszkodzeniem lub utratą właściwości.
Jaki materac sprężynowy wybrać dla dziecka?
Wybierając materac sprężynowy dla dziecka dobrze zwrócić uwagę na twardość, która oznaczona jest symbolem H, od angielskiego słowa "hardness". H1 to materac miękki, który jest przeznaczony dla osób o wadze poniżej 60 kilogramów, dlatego dobrze sprawdzają się u dzieci. Z kolei materace H2 charakteryzuje średnia twardość i są to produkty dopasowane do dzieci w wieku szkolnym i nastolatków. W przypadku maluchów należy unikać materaców o twardości H3 (dla osób o wadze od 80 do 100 kilo) oraz H4 (dla tych, których waga wynosi ponad 100 kilogramów).
Poza twardością należy także zwrócić uwagę na wypełnienie sprężyn materaca oraz na strefy twardości. Najlepiej, jeśli materac ma przynajmniej kilka, na przykład siedem, stref twardości, które w optymalny sposób dopasowują się do użytkownika i w ten sposób zapewniają idealne możliwości odpoczynku oraz podparcia kręgosłupa.
Warto wiedzieć o tym, że materac sprężynowy to idealny wybór dla tych, którzy planują zakup na co najmniej kilka lat. Oczywiście największe znaczenie ma jakość materiałów, z których materac został wykonany. Dobrze wziąć pod uwagę markę producenta, jego renomę oraz opinie na ten temat w Internecie. Niektóre firmy otrzymały specjalne certyfikaty, które wyróżniają je na tle konkurencji. Przykładowo, marka Curem by Hilding Anders posiada certyfikat AEH, który potwierdza wysoką jakość produktów.
W przypadku dzieci, które cierpią na różnego rodzaju alergie, warto zdecydować się na zakup takiego produktu, który ma właściwości hipoalergiczne. W takim przypadku świetnie sprawdzą się także materace z warstwą maty kokosowej, która chroni przed wilgocią.
Artykuł powstał przy współpracy z https://www.zdrowykregoslup.pl