Lusterko z rejestratorem: gadżet, który przyda się każdemu kierowcy

Można powiedzieć, że samochodowy rejestrator jazdy to swoista „czarna skrzynka” pojazdu. Nie jest to jednak produkt skierowany wyłącznie dla gadżeciarzy. Może on nam bowiem pomóc w dochodzeniu swoich praw, jeśli np. staniemy się uczestnikami zdarzenia drogowego o spornym i trudnym do zrekonstruowania przebiegu. Zapis z kamery samochodowej może przecież pozwolić na ustalenie, w jakich okolicznościach doszło do danej sytuacji i kto za nią odpowiada.

Kamera samochodowa - sprzęt dla zapobiegliwych

Samochodowe wideorejestratory jazdy stają się w naszym kraju coraz popularniejsze. Nic dziwnego: dzięki nim kierowcom łatwiej jest dochodzić swoich praw - na przykład w konfrontacji z policją, przed sądem czy podczas postępowania prowadzonego przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Kamery samochodowe potwierdzają swoją użyteczność zwłaszcza wtedy, gdy przebieg danego zdarzenia drogowego trudno jest zrekonstruować ze względu na brak świadków czy postawę winowajcy, który konsekwentnie nie przyznaje się do winy. Zapis z wideorejestratora może nam uratować skórę właśnie w takich okolicznościach.

Już choćby tylko z tego powodu warto rozważyć zakup takiego urządzenia. Może się przecież zdarzyć, że dzięki niemu unikniemy mandatu karnego, punktów karnych, podwyżki składki na ubezpieczenie OC oraz wielu innych nieprzyjemności towarzyszących zwykle stłuczkom, wypadkom i kolizjom drogowym.

Zakupów nie warto jednak robić pod wpływem impulsu i w sposób nieprzemyślany. Tylko urządzenie dobrej jakości zapewni nam odpowiednią jakość zarejestrowanego materiału wideo. Takim produktem jest rejestrator jazdy Vordon DVR-190 z lusterkiem wstecznym. Gwarantuje on bardzo dobrą jakość nagrań, które można zapisywać w jednej z dwóch wybranych rozdzielczości: 1080p (Full HD, 1920X1080 pikseli) lub 720p (1280x720 pikseli).

Lusterko z rejestratorem: sprawdź cenę


Vordon DVR-190: intuicyjna obsługa i łatwość montażu

Tym, co wyróżnia lusterko samochodowe z rejestratorem Vordon DVR-190, jest jego intuicyjna obsługa i bezproblemowy montaż. Urządzenie da się zamocować bezpośrednio na fabrycznym lusterku samochodowym za pomocą dołączonych gumek. Zasilane jest zaś za znajdującej się w zestawie pomocą ładowarki samochodowej, którą można podłączyć np. do gniazda zapalniczki.

Kamera rejestratora wbudowana jest w obudowę lusterka, wobec czego sprzęt jest solidny, wytrzymały i kompaktowy. W urządzeniu zastosowano ruchomy, szerokokątny obiektyw, który rejestruje obraz w zakresie 140 stopni. Dzięki temu kąt widzenia można łatwo i dokładnie dostosować do własnych potrzeb i preferencji, a także do specyfiki samego pojazdu. Sygnał wideo zapisywany jest "w locie" na karcie pamięci, którą wystarczy po prostu włożyć do czytnika znajdującego się w obudowie lusterka. Urządzenie obsługuje nośniki microSD o pojemności 32 GB.

Co ciekawe, lusterko z rejestratorem Vordon DVR-190 może nie tylko nagrywać filmy, ale także robić zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix. Są one zapisywane w formacie .jpg, który obsługują w tej chwili prawie wszystkie urządzenia elektroniczne - laptopy, telefony komórkowe, tablety, a nawet telewizory Smart TV.

Lusterko z rejestratorem: sprawdź cenę


Kamera cofania ułatwia manewrowanie

Warto zaznaczyć, że w zestawie z lusterkiem Vordon DVR-190 znajduje się też zewnętrzna kamera cofania. Rejestrowany przez nią obraz może być wyświetlany bezpośrednio na wbudowanym w lusterko czytelnym ekranie LCD o przekątnej 4,3 cala. Oba urządzenia wystarczy tylko z sobą połączyć - i gotowe!

Kamera cofania pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych incydentów towarzyszących często cofaniu i manewrowaniu na parkingach czy w ciasnych uliczkach. Do zestawu dołączona jest również specjalna, miękka ściereczka, dzięki której powierzchnię lusterka wyczyścimy ze znajdujących się na nim zanieczyszczeń (kurzu, pyłków, odcisków palców itp.).

Lusterko z rejestratorem: sprawdź cenę


Detektor ruchu i system wykrywania wstrząsów

Lusterko z rejestratorem Vordon DVR-190 wyposażone jest w system wykrywania ruchu. Dzięki temu, wyłącza się samo, gdy nie jest używane, aby oszczędzać baterię (jej pojemność wynosi 400 mAh). Produkt wymaga stałego zewnętrznego zasilenia przez USB port C.

W urządzeniu Vordon DVR-190 zaszyto ponadto czujnik wibracji i wstrząsów. Jeśli wykryje on, że samochód brał udział w stłuczce lub w kolizji (tudzież został uderzony na parkingu), kamera uruchomi się automatycznie i rozpocznie nagrywanie. Zarejestrowany materiał wideo zostanie wówczas dodatkowo zabezpieczone przed skasowaniem, aby nie doszło do jego przypadkowego usunięcia.

Lusterko z rejestratorem: sprawdź cenęz rejestratorem: sprawdź cenę

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje