Martwisz się o zdrowie Twoich najbliższych? Sprawdź, jak ich właściwie zabezpieczyć!

Jako żona i matka, z pewnością pragniesz zadbać o bezpieczeństwo swoich najbliższych. Szczególnie teraz, w dobie pandemii koronawirusa, która znacząco obniża komfort życia i stwarza zagrożenie – również dla dzieci. Jak zadbać o to, aby codzienność była łatwiejsza, a zdrowie i życie bliskich o wiele bezpieczniejsze? Grunt to postawić na sprawdzone ubezpieczenia, które mogą pomóc w wielu różnych sytuacjach.

Ubezpieczenie - prosty sposób ochrony najbliższych

Ochronne ubezpieczenia na życie to rozwiązania coraz powszechniejsze i chętniej wybierane, nie tylko w dobie pandemii koronawirusa. COVID-19 to niejedyne zagrożenie jakie widzimy na co dzień. Innego rodzaju choroby czy różnego rodzaju wypadki mogą zdarzyć się w najmniej przewidzianym momencie. Właśnie na takiej sytuacje chcemy zapewnić sobie i najbliższym odpowiednią ochronę, która pomoże nam łatwiej przejść przez różnego rodzaju, codzienne problemy.

- To miała być przyjemna rowerowa przejażdżka po lokalnych lasach - mówi Tomek z Krakowa - Jednak próba zbyt szybkiego wejścia w zakręt skończyła się zderzeniem z drzewem i bolesnym złamaniem ręki, która musiała być składana operacyjnie. W szpitalu spędziłem kilka dni, później czekała na mnie dodatkowo rehabilitacja. W tej przygodzie pocieszeniem okazała się pomoc ubezpieczyciela. Warta zorganizowała Tomkowi transport do szpitala i rehabilitację, pokryła naprawę roweru i wypłaciła ok. 10 tys. za pobyt w szpitalu i złamaną rękę. Podobną przygodę miał Krzysztof z Białegostoku.

- Każdej wiosny i lata godzinami jeżdżę na motorze. Jednego dnia rano droga okazała się zbyt mokra po nocnym deszczu. Niestety za bardzo położyłem się w zakręci i ... zatrzymałem się na poboczu ze złamaną nogą. W szpitalu spędziłem aż 14 dni a później jeszcze miesięczna rehabilitacja. Szczęście w nieszczęściu było takie, że z ubezpieczenia na życie, które kupiła nam żona, Warta wypłaciła mi ponad 15 tys. zł m.in. za uszczerbek na zdrowiu, pobyt w szpitalu i operację. Jak widać dzisiejsze ubezpieczenia mogą nieść kompleksową pomoc i być ogromnym wsparciem dla wszystkich członków rodziny.


Co jeszcze obejmują ubezpieczenia?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia to w pełni indywidualna kwestia. Pozostając przy ofercie Warty, a więc firmy, która od lat udziela pomocy w codziennych problemach swoim klientom, możemy wyróżnić wiele rodzajów ubezpieczeń, w tym tych na życie, mieszkaniowych czy komunikacyjnych.

Możesz postawić między innymi na wspomniane już ubezpieczenie na życie, które dla przykładu może obejmować organizację i pokrycie kosztów konsultacji medycznych, rehabilitacji po urazach a nawet wypłatę pieniędzy za pobyt w szpitalu czy uszczerbek na zdrowiu. Możesz wybrać bardziej rozbudowaną polisę, która zapewni wypłatę pieniędzy w przypadku różnego rodzaju chorób i wypadków (obejmuje również najmłodszych). I w końcu postawić na specjalistyczny pakiet - np. pozwalający na skuteczną walkę z nowotworem, który zagwarantuje nawet pół miliona złotych na leczenie, drugą opinię medyczną i nie tylko.

Co może zagwarantować Ci dobre ubezpieczenie?

  • Konsultacje medyczne, rehabilitację po wypadku i transport medyczny.
  • Wypłata pieniędzy za uszczerbek na zdrowiu.
  • Wypłata pieniędzy za pobyt w szpitalu.

Co więcej, w Warcie istnieje również możliwość tradycyjnego ubezpieczenia życia, co pomaga w tych najtrudniejszych, najbardziej tragicznych sytuacjach w życiu. - Spędziłam 20 lat swojego życia u boku wspaniałego partnera. Wszystko załamało się jednego dnia, gdy zmarł - mówi Pani Monika. - Mieszkanie, w którym żyliśmy, trafiło w formie spadku do rodziny partnera, a ja musiałam się wyprowadzić. Co więcej, jego długa choroba pochłonęła wszystkie nasze oszczędności, w związku z czym zostałam bez dachu nad głową i bez środków do życia. Okazało się jednak, że partner posiadał polisę ubezpieczeniową na życie, w której zostałam wskazana jako uposażona do wypłaty pieniędzy. I choć nie ukoiło to mojej straty, to otrzymane z ubezpieczenia pieniądze pomogły mi stanąć na nogi i pozbierać się po tej traumie.

Jeżeli więc chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich, postaw na ubezpieczenie - pozwoli Ci to spać o wiele spokojniej.

 

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy