MIÓD - słodki i kolorowy sposób na zdrowie

Artykuł sponsorowany

Jego znane od wieków prozdrowotne działanie jest obecnie potwierdzone i wyjaśnione przez tysiące prac naukowych i badania kliniczne na całym świecie. Posiada udowodnione właściwości odżywcze i dietetyczne. Miód stosowany jest zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu wielu dolegliwości trapiących współczesnego człowieka, będących skutkiem skażenia środowiska, stresu czy spożywania wysoko przetworzonej żywności.

Fot.Miody Polskie
Fot.Miody Polskiemateriały promocyjne

Smak miodu zna każdy. Lecz nie wszyscy wiedzą, dlaczego jest on ceniony i zaliczany do najwartościowszych produktów pochodzenia naturalnego. Miód towarzyszy człowiekowi od wieków a już 10 tyś. lat temu ludzie pozyskiwali go od dzikich pszczół, czego dowodem są naskalne rysunki w wielu miejscach na świecie. Jego dobroczynne właściwości znano i wykorzystywano w medycynie największych starożytnych kultur. W Egipcie uważany był jako jeden z najbardziej skutecznych środków leczniczych. Wchodził w skład ponad 100 leków i maści ówcześnie stosowanych. Najsłynniejszy lekarz starożytnej Grecji Hipokrates leczył miodem rany, kaszel i choroby płuc. Sam regularnie go spożywał, a legenda głosi, że na jego grobie osiedlił się rój pszczół. O znaczeniu i roli miodu wspomina również Biblia. W Starym Testamencie Król Salomon radził: "Jedz synu miód, bo jest dobry i przedłuży dni twego żywota".

Fot.Miody Polskie
Fot.Miody Polskiemateriały promocyjne

Właściwości zdrowotne

Jedną z najważniejszych cech miodu są jego właściwości antybiotyczne. Wynikają one z kompleksowego działania przynajmniej kilku mechanizmów. Jednym z nich jest powstawanie nadtlenku wodoru (wody utlenionej), wskutek wysokiej aktywności enzymów naturalnie występujących w miodzie. Istotną rolę odgrywa również obecność w nim olejków eterycznych, kwasów fenolowych i flawonoidów, pochodzących z nektaru kwiatów, pyłku roślin i propolisu zebranego przez pszczoły z pąków drzew. Wszystko to sprawia, że spektrum działania antybiotycznego miodu jest szerokie i znajduje zastosowanie jako uzupełnienie terapii w leczeniu wielu infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Z danych literaturowych wynika, że miody działają hamująco na wzrost bakterii chorobotwórczych wyizolowanych z zakażonych ran m.in. szczepów Staphylococcus aureus, Enterococcus, Pseudomonas aeruginosa. Wśród polskich miodów najwyższą aktywnością antybiotyczną wyróżniają się miody: spadziowy, nektarowo-spadziowy, nawłociowy, gryczany i lipowy.  Pozostałe polskie miody tj. rzepakowy, akacjowy czy wielokwiatowe mają niższe właściwości bakteriobójcze, ale duże znaczenie w profilaktyce i budowaniu odporności. W miodach występuje ponad 200 związków biologicznie czynnych, które sprawiają, że wykazuje on działanie: przeciwzapalne, przeciwalergiczne, przeciwzakrzepowe, przeciwnowotworowe. Używanie miodu zamiast cukru odciąża wątrobę i wpływa na poprawę jej funkcjonowania. W wyniku licznych przemian, powstający w wątrobie kwas glukuronowy wiąże toksyczne związki w formy łatwo usuwalne z organizmu. Według naukowców spożywanie miodu polepsza przyswajanie wapnia i magnezu co korzystnie wpływ na rozwój tkanki kostnej u dzieci.

Fot.Miody Polskie
Fot.Miody Polskiemateriały promocyjne

Miód koniecznie powinien na stałe zagościć w diecie rekonwalescentów i osób aktywnych fizycznie. Cukry proste dostarczane wraz z miodem zaspokajają podstawowe wymagania energetyczne organizmu przez co wzmacnia się potencjał fizyczny i wytrzymałość w czasie treningu. Można to wyjaśnić występowaniem w nich łatwo przyswajalnych węglowodanów, enzymów i wielu biopierwiastków m.in. żelaza, miedzi, magnezu, chromu, cynku i potasu, który w szczególności powinien być uzupełniany podczas wysiłku. Pozostałe biopierwiastki przyczyniają się do utrzymania właściwego ciśnienia osmotycznego krwi i równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Miód najszybciej ze wszystkich produktów naturalnych uzupełnia niedobory energetyczne oraz łagodzi skutki nadmiernego napięcia nerwowego. Wielocukry zawarte w miodzie sprzyjają rozwojowi w przewodzie pokarmowym znacznej liczby bakterii mlekowych, korzystnych dla naszego organizmu.

Fot.Miody Polskie
Fot.Miody Polskiemateriały promocyjne

Wiedząc to wszystko, pracując z pszczołami i darząc je wielkim szacunkiem stworzyliśmy firmę Miody Polskie, której nadrzędnym celem jest oferowanie miodu o najwyższych właściwościach biologicznych. Nasze miody pozyskiwane są z pasiek zlokalizowanych w najczystszych regionach Polski. Dzięki temu w ofercie znajdziecie Państwo bogaty wybór odmian miodów m.in.: aromatyczne miody lipowe z Warmii i Mazur, spadź iglastą z Podkarpacia, gryczane z Pogórza Sudeckiego czy wielokwiatowe z beskidzkich łąk.

Fot.Miody Polskie
Fot.Miody Polskiemateriały promocyjne

W trosce o najwyższą jakość naszych miodów i zachowanie ich wszystkich właściwości bioaktywnych stworzyliśmy autorską linię do konfekcjonowania, aby na każdym etapie mieć pewność, że miód jest tak samo dobry jak chwilę po wyciągnięciu z ula. W naszym laboratorium, które wyposażyliśmy w jeden z najnowocześniejszych sprzętów analityczny na świecie badamy, czy miody spełniają nasze wymagania jakościowe, a także prowadzimy wspólnie z wiodącymi ośrodkami naukowymi liczne badania dotyczące jego właściwości odżywczych i prozdrowotnych.

Fot.Miody Polskie
Fot.Miody Polskiemateriały promocyjne

Każdy słoik z naszym miodem to ZDROWIE Z NATURY www.sklep.miody-polskie.pl

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas