Najlepsze miejsce na wesele. Jak wybrać?

Artykuł sponsorowany

Sezon weselny zbliża się wielkimi krokami - jeszcze kilka tygodni i sobotnie popołudnia w wielu hotelach i restauracjach wypełnią się nowożeńcami i ich gośćmi.

Browar Lubicz
Browar Lubicz.

Dla wielu młodych par, które postanowiły stanąć na ślubnym kobiercu jedną z kluczowych kwestii jest wybór miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie weselne. Często korzystają z podpowiedzi rodziny czy przyjaciół - w końcu rekomendacja tych, którzy mają to za sobą jest najcenniejsza. Zdarza się, że narzeczeni sami byli na weselu w miejscu, które ich oczarowało. Czasem korzystają z wyszukiwarek, wpisując na przykład hasło "sala weselna Kraków" i krok po kroku sprawdzają każde miejsce. Ofertę sal weselnych można poznać też na targach ślubnych, które są organizowane w wielu miastach. Sposobów jest bez liku, ważne, żeby znaleźć ten najskuteczniejszy. Podpowiemy Wam, jak wybrać najlepszą salę na tę jedyną i niezapomnianą noc.

Browar Lubicz
Browar Lubicz.

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na dwa kluczowe pytania: ilu gości planujemy zaprosić oraz czy przyjęcie organizujemy w mieście czy poza nim. Największą popularnością cieszą się wesela na 50-100 osób, z takimi przyjęciami można sobie najłatwiej poradzić od strony organizacyjnej, szczególnie jeśli przy ich organizacji nie współpracujemy z doradcą ślubnym czyli wedding plannerem. I dla takich przyjęć wybór sal jest największy, szczególnie w dużych miastach, gdzie popularne jest organizowanie wesel w centrum. "Wesele w Krakowie czy w innych dużych miastach daje wiele możliwości uatrakcyjnienia tego wydarzenia. Niektóre pary decydują się na przejazd zabytkowym tramwajem czy dorożką z kościoła do miejsca gdzie znajduje się sala weselna, Kraków daje takie możliwości. Bardziej ekstrawaganccy narzeczeni wynajmują meleksy, które są częścią turystycznego krajobrazu Krakowa - mówi Katarzyna Rodzaj z Browaru Lubicz w Krakowie.

Browar Lubicz
Browar Lubicz.

Większe przyjęcia weselne często organizowane są poza miejskim zgiełkiem - hotele, sale weselne i niebanalne przestrzenie, takie jak stodoły czy wiejskie rezydencje. W przypadku tego typu miejsc należy zadbać również o odpowiednio sprawny transport gości i ich nocleg - aby nie znajdowały się w zbyt dużym oddaleniu od sali weselnej. Przyjęcia poza miastem dają również możliwości, których nie dają miejskie wesela  - lampiony, sztuczne ognie czy parkiet taneczny ustawiony pod gołym niebem. Oczywiście odpowiednia aura jest kluczowym czynnikiem, żeby i nowożeńcy, jak ich goście cieszyli się z uroków tych atrakcji. Dlatego zawsze warto mieć w zanadrzu alternatywne rozwiązania.

Po przygotowaniu listy sal weselnych, zróbmy również listę pytań, na które nie znajdziemy odpowiedzi w ofercie każdego z obiektów. Warto zapytać o minimalną i maksymalną ilość osób w trakcie przyjęcia, wysokość zaliczek, degustację menu (która w ofercie wielu sal weselnych jest bezpłatna po podpisaniu umowy), terminu, w którym podajemy ostateczną ilość gości. Sale weselne pomagają również w kontaktach z didżejami, zespołami muzycznymi, florystami, cukierniami czy firmami dostarczającymi dodatkowe atrakcje "Nasi klienci bardzo często proszą nas o radę, w jaki sposób uatrakcyjnić przyjęcie, aby zapadło w pamięć gości. Fotobudki czy pokazy barmańskie cieszą się bardzo dużym powodzeniem. W naszej restauracji goście mogą poznać tajniki prawdziwego browaru i często korzystają z takiej atrakcji, jaką jest oprowadzanie po browarze i degustacja piwa" - mówi Bartosz Ziółkowski, dyrektor Browaru Lubicz w Krakowie.

Browar Lubicz
Browar Lubicz.

Przy podpisywaniu umowy zawsze warto poprosić o przesłanie w pierwszej kolejności elektronicznej wersji dokumentu. To ważne, żeby na zapoznanie się z zapisami umowy mieć wystarczająco dużo czasu, aby nie przeoczyć istotnych kwestii, takich jak anulacja czy koszty dodatkowe. Upewnić się należy czy w cenie zawarty jest serwis kelnerski, czy nie doliczane są dodatkowo koszty obrusów czy zastawy.

Browar Lubicz
Browar Lubicz.

Ważnym wskaźnikiem dalszej współpracy z salą weselną jest dostępność osoby odpowiedzialnej za organizację. Warto sprawdzić czy nie ma problemu z telefonicznym kontaktem, czy na wiadomości mailowe odpowiada wystarczająco szybko. Zdarza się, że wiadomości przychodzą z dużym opóźnieniem, a to sprawia, że nie czujemy się komfortowo nie wiedząc, czy nasze ustalenia są potwierdzone i czy finalnie wszystko, co zaplanowaliśmy zostanie zrealizowane.

Browar Lubicz
Browar Lubicz.

Sala weselna to jeden z elementów skomplikowanej weselnej układanki. Wybór jest ogromny, a miejsca prześcigają się w przygotowaniu atrakcyjnych ofert. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, a że taki dzień zdarza się raz w życiu, zadbajmy, żeby nasze marzenia się w pełni ziściły.

Browar Lubicz
Browar Lubicz.
Browar Lubicz
Browar Lubicz.
Browar Lubicz
Browar Lubicz.
Browar Lubicz
Browar Lubicz.

Artykuł sponsorowany

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas