Najlepszy prezent dla nowo narodzonego dziecka

Gdy w naszym otoczeniu rodzi się małe dziecko, nie wypada przywitać go z pustymi rękami. Kto z nas nie zna uczucia przeglądania internetu w celu wybrania najbardziej trafionego prezentu, który łączyłby w sobie wyjątkowość a do tego był przydatny zarówno dla nowo narodzonego malucha, jak i jego rodziców.

Wśród czołowych prezentów królują ubranka, zabawki wieku niemowlęcego  czy gadżety mające ułatwić zasypianie i umilić dziecku pierwsze chwile  życia.

Najlepsze są rozwiązania nieoczywiste, wyjątkowe, takie, których próżno  można szukać na portalach dla rodziców czy osób szukających prezentu na  powitanie malucha.

Bardzo dobrym pomysłem jest zakup oczyszczacza powietrza do pokoju dziecięcego. 

Dlaczego?

Dziecko w pierwszym okresie życie spędza w zaciszu domowym ponad 70%  czasu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że powietrze w mieszkaniu  może być nawet kilkukrotnie bardziej zanieczyszczone niż to na  zewnątrz. Nawet jeśli nie jest, zwłaszcza w aglomeracjach miejskich, wraz z  każdym wietrzeniem pomieszczenia, wpuszczamy do środka wszystkie  zanieczyszczenia, które znajdują się na zewnątrz: smog, pyły, alergeny,  wirusy, pleśń, bakterie. Dzieci, ze względu na jeszcze nie tak sprawny układ  odpornościowy są grupą najbardziej narażoną na szkodliwe działania np.  smogu. Objawia się to alergiami lub kłopotami ze strony układu  oddechowego.

Kolejna rzecz, na którą niewiele osób zwraca uwagę to wilgotność w  pomieszczeniu. Zbyt wysoka wpływa na rozwój pleśni, bakterii czy grzybów  zbyt niska natomiast powoduje większą skłonność do infekcji układu  oddechowego.

Wielu rodziców przed narodzinami dziecka remontuje mieszkanie lub  chociażby pokój dziecka. W materiałach budowlanych typu farby czy  kleje do tapet znajduje się niebędący obojętnym dla organizmu  formaldehyd.

Idealny prezent? To taki, który jest wyjątkowy, praktyczny a dodatkowo dba  o bezpieczeństwo malucha. Naprzeciw takim potrzebom wychodzą producenci oczyszczaczy powietrza.

Jakie są plusy umieszczenia oczyszczacza powietrza w pokoju dziecięcym?

 • Inteligentne oczyszczacze powietrza same dobierają parametry pracy na  podstawie danych ze wbudowanych w nie czujników
 • Niektóre z oczyszczaczy, np. Sharp, mają dodatkowo funkcję inteligentnego  nawilżania
 • Wiele z firm wyposaża oczyszczacze w funkcję jonizacji powietrza — to  najbardziej naturalna metoda unieszkodliwiania groźnych wirusów,  bakterii czy walki z elektrostatycznością
 • Badania wykazały, że technologia jonizacji Plasmacluster stosowana w  oczyszczaczach firmy Sharp, jest skuteczna w walce m.in. z  koronawirusem
 • Oczyszczacze mają funkcję Sleep lub Night Mode, dzięki której ich praca  jest niezwykle cicha i przypomina szum liści
 • Oczyszczacze firmy Vestfrost posiadają silnik bezszczotkowy, dzięki czemu  ich praca jest niezawodna i cicha
 • Dzięki systemowi filtrów urządzenia wychwytują sierść, pył czy kurz, zanim  ten osiądzie na meblach, w łóżeczku dziecięcym czy zabawkach
 • Niektóre z oczyszczaczy wykorzystują dodatkową funkcję sterylizacji  lampą UVC-LED 
 • Dzięki zaawansowanym filtrom oczyszczacze nawet w ciągu 20 minut (jak  to ma miejsce w przypadku oczyszczaczy Vestfrost) potrafią całkowicie wymienić zanieczyszczone powietrze w pomieszczeniu,
 • oczyścić je z cząstek pyłu zawieszonego, wirusów, bakterii czy zarodników  grzybów i pleśni
 • Wiele z firm proponuje design idealny do pokoju dziecięcego
 • Oczyszczacze firmy Vestfrost są kompatybilne z aplikacją mobilną TUYA  SMART, dzięki czemu rodzic może śledzić jakość powietrza w pokoju  dziecka i sterować pracą oczyszczacza z poziomu telefonu komórkowego  lub tabletu
 • Cena oczyszczaczy jest niezwykle przystępna, a wielkość urządzenia oraz  jego parametry można dobrać odpowiednio do kubatury pomieszczenia.

Masz już idealny pomysł, aby przywitać na świecie malucha. Wystarczy  wejść na stronę www.mwp.biz.pl i skorzystać z zakładki "kontakt", by  uzyskać pomoc w wyborze najlepszego, odpowiadającego potrzebom  modelu.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje