Reklama

Reklama

Nowoczesne kieszonkowe i dyskretna kontrola wydatków dziecka. Wszystkie powody, dla których warto skorzystać z pakietu PeoPay KIDS

Jak wynika z danych zebranych na zlecenie Krajowego Rejestru Długów, epidemia koronawirusa pokazała, że zaledwie 20 proc. Polaków ma odłożone pieniądze, za które przeżyje pół roku, 39 proc. – trzy miesiące. Nie od dziś wiadomo, że nie potrafimy oszczędzać. Winę za to ponosi między innymi nasza szkolna edukacja. Nie popełniajmy tego błędu w kolejnym pokoleniu. Bank Pekao S.A. wyszedł naprzeciw klientom, którzy chcą nauczyć swoje dzieci mądrego gospodarowania pieniędzmi.

Dlaczego warto założyć dziecku konto?

PeoPay KIDS to aplikacja do konta, przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat, która ma jednocześnie misję edukacyjną. To nie kolejna aplikacja oferująca rozrywkę, przy której dziecko będzie traciło czas, a narzędzie, dzięki któremu młody użytkownik nauczy się dysponować pierwszymi własnymi pieniędzmi. Coraz częściej mówi się o konieczności finansowej edukacji młodych Polaków, tymczasem lekcje z podstaw przedsiębiorczości w szkole traktowane są po macoszemu. Tym samym kończymy edukację, recytując z pamięci wszystkie dopływy Wisły, a nie mamy pojęcia, po co rozliczamy PIT. PeoPay KIDS daje dziecku praktyczną lekcję gospodarowania pieniędzmi, odpowiedzialności finansowej i oszczędzania, a to wszystko pod czujnym okiem rodzica. Konto umożliwia nam niemal pełną, ale dyskretną kontrolę wydatków podopiecznego, dzięki czemu możemy w porę ostrzec dziecko i zareagować, zanim podejmie pochopną decyzję finansową. Jednak dzięki temu, że dziecko otrzymuje własne konto i dysponuje swoimi środkami, może poczuć się dorośle i odpowiedzialnie. To najlepsza lekcja przedsiębiorczości, bo daje praktyczne pojęcie o tym, jak właściwie zarządzać pieniędzmi.

Reklama

Jak działa Panel rodzica?

Panel rodzica jest dostępny w aplikacji PeoPay i w serwisie internetowym Pekao24 opiekuna prawnego dziecka. Paroma kliknięciami przelejemy najmłodszym kieszonkowe, dodatkowe pieniądze na wycieczkę szkolną czy drugie śniadanie. Z kolei każdy przelew, który wychodzi z konta dziecka na konto, które do niego nie należy lub na zewnątrz Banku Pekao S.A., musimy zaakceptować, mamy więc dyskretną kontrolę nad tym, co podopieczny robi ze środkami na koncie. Płatności kartą nie wymagają naszej każdorazowej zgody, jednak dziecko wykonuje je w ramach ustalonego przez nas dziennego limitu, który wynosi domyślnie 20 zł, a maksymalnie 50 zł. Kartą nie można płacić w internecie. Gdy zaginie lub zostanie skradziona, zablokujemy ją jednym kliknięciem z poziomu Panelu Rodzica. Ponadto mamy wgląd w historię wydatków dziecka oraz bieżący stan konta. Dzięki temu możemy pomóc podopiecznemu właściwie dysponować środkami.

Jak działa PeoPay KIDS?

Aplikacja PeoPay KIDS to świat finansów stworzony z myślą o dzieciach i ich edukacji finansowej. Dzięki aplikacji PeoPay KIDS łatwo i przyjemnie nauczysz dziecko, że na wymarzone cele warto oszczędzać.

Co do czego służy w aplikacji mobilnej PeoPay KIDS?

  • do codziennych wydatków dziecko ma Portfel - trzyma na nim środki na bieżące drobne wydatki. Portfel jest połączony z kartą i z niego będą rozliczane transakcje.
  • do oszczędzania dziecko ma Skarbonkę - Bank nagradza za oszczędzanie. Co miesiąc dolicza kwotę odsetek. Skarbonka jest oprocentowana już od pierwszej złotówki. Skarbonka ma uczyć dziecko sprytnego oszczędzania na konkretne cele.
  • do codziennych płatności dziecko ma Kartę - dzięki której dziecko uczy się samodzielnego wydawania w ramach ustalonego limitu.
  • do przelewania pieniędzy dziecko ma Przelew - może wykonać transakcje wewnętrze pomiędzy Portfelem a Skarbonką. Za zgodą rodzica może zrobić inny przelew, który rodzic akceptuje w Panelu rodzica.

Jak założyć Pakiet PeoPay KIDS?

Najnowszy produkt Banku Pekao S.A., PeoPay KIDS, przeznaczony jest dla dzieci w grupie wiekowej od 6 do 13 lat, których rodzice posiadają konto w tym banku. Wystarczy zalogować się do aplikacji mobilnej PeoPay lub wejść do serwisu internetowego Pekao24 i założyć dziecku Pakiet PeoPay KIDS w Panelu rodzica. Bank nie wymaga dokumentu tożsamości dziecka, wystarczy jego PESEL i podstawowe dane osobowe. Wraz z kontem osobistym i oszczędnościowym nasz podopieczny otrzyma dostęp do aplikacji dla dzieci PeoPay KIDS oraz własną kartę płatniczą do konta, z której będzie mógł korzystać w sklepach i bankomatach. Bez obaw, z pewnością da sobie radę, szczególnie, że w świat bankowy wprowadzą go bajkowi przyjaciele: Lis, Żubr lub Złotówka. Animowane postacie w przystępny sposób wyjaśniają, na czym polega oszczędzanie, dlaczego nie warto wydać od razu całego kieszonkowego, jak zrobić przelew i jak używać karty płatniczej. Wszystko to przekazane jest prostymi słowami i z dużą dozą humoru. Na dobry początek, jeśli konto zostanie utworzone do końca października, dziecko otrzyma od Banku Pekao S.A. 50 zł kieszonkowego w prezencie. Jeśli rodzic nie miał do tej pory konta w tym banku, a zdecyduje się je założyć do końca września w aplikacji mobilnej PeoPay lub na stronie Banku Pekao S.A., otrzyma 100 zł, a gdy do końca roku uda mu się skutecznie polecić je znajomym, może dostać kolejne 100 zł. Regulamin promocji dostępny jest na stronie internetowej banku. Rodzic zyska także oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym - 2 proc. w skali roku przez 120 dni od otwarcia do 20 000 zł, a dziecko na rachunku oszczędnościowym Mój Skarb (Skarbonce) - do 3 000 zł. Prowadzenie kont w ramach Pakietu PeoPay KIDS jest bezpłatne, podobnie jak wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą.


PeoPay KIDS, PeoPay i serwis internetowy Pekao24 to część usługi bankowości elektronicznej. Transakcja wewnętrzna, przelew i prowadzenie konta to odpowiednio: polecenie przelewu wewnętrznego, polecenie przelewu i prowadzenie rachunku płatniczego. Ich znaczenie możesz sprawdzić na pekao.com.pl/definicje. Więcej informacji o usługach Banku Pekao S.A. znajdziesz na stronie pekao.com.pl.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje