Noże dla wymagających. Komplet, który przyda się w każdej kuchni

Nawet początkujący kucharz wie, że bez dobrych noży nic w kuchni nie zdziała. Perfekcyjne ostrza są kluczem do przyrządzania każdej potrawy. Jednak nie wystarczy jedno narzędzie, aby zapewnić sobie bezproblemową pracę. Innego noża użyjemy bowiem do siekania, innego do wykrawania, odmienne ostrze potrzebne będzie do serów, kolejne do ryb. Jak się w tym wszystkim odnaleźć?

Wybór właściwych noży może być problematyczny dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z gotowaniem. Zamiast kupować pojedyncze noże warto zainwestować w komplet, który zaspokoi wymagania zarówno tych, którzy gotują od święta, jak i bardziej doświadczonych. Nieodpowiednie narzędzie może odebrać radość z gotowania, warto więc poświęcić dłuższą chwilę na wybór jak najlepszego. Jakie będą te idealne? Przede wszystkim ostre na całej długości, a w dodatku wykonane z wytrzymałej stali szlachetnej. Koniecznie zwróć uwagę na uchwyt - powinien być ergonomiczny i antypoślizgowy, dzięki czemu pewnie będzie leżał w dłoni. Wszystkie te wymagania spełnia komplet noży dostępny w TV Okazje.

Niezastąpione w kuchni. Sprawdź cenę kompletu noży


Krojenie bez problemów

W zestawie znajdziesz aż dwanaście noży, które poradzą sobie z większością produktów używanych w kuchni. Pokrojenie twardych warzyw, na przykład marchewki czy pietruszki, bywa prawdziwym wyzwaniem. Dzięki specjalnym żłobieniom wzdłuż krawędzi, a także trzem strefom cięcia (do siekania, krojenia w kostkę oraz słupki) nóż do twardych produktów poradzi sobie z każdym warzywem, które położysz na desce. Siekanie ułatwi także nóż przeznaczony specjalnie do tego celu. Jest szeroki i cienki, dzięki czemu krojenie oraz siekanie będzie bliskie perfekcji. Dodatkowo jego duża powierzchnia ułatwi przenoszenie składników. W zestawie znajduje się także nóż uniwersalny. Ten będzie idealny do krojenia chleba, ciasta czy mięsa. Warto wiedzieć, że drugi taki sam jest w zestawie gratis. Całość świetnie uzupełni nóż do obierania warzyw i owoców jest wprost niezbędny w każdej kuchni.

Niezastąpione w kuchni. Sprawdź cenę kompletu noży


Noże do zadań specjalnych

A co z produktami, które wymagają szczególnej troski podczas krojenia? Także i tutaj zestaw noży zaspokaja potrzeby każdego kucharza. Często serwujesz ryby czy podajesz faszerowane mięsa? Cienki i elastyczny nóż do filetowania pomoże w przygotowaniu ryby na ruszt czy kotleta de volaille. Jesteś mistrzem grilla? W zestawie znajdziesz cztery sztuki noży do steków, które niezbędne podczas każdego spotkania przy ruszcie. Ząbkowana krawędź idealnie sprawdzi się do doskonałych cięć bez strzępienia. Nie należy zapominać także o nożu do mięs. Jest długi z pofalowaną krawędzią. Podobnie jak te przeznaczone do grilla nie strzępi mięsa, pozwalając kroić na idealne plasterki. Bliższe spotkanie z kulturą francuską zainspirowało cię do spędzania wieczorów nad deską serów? Przyda ci się odpowiednie narzędzie. Specjalny nóż poradzi sobie z produktami serowarskim różnych gatunku i twardości. Co ciekawe, końcówka noża może posłużyć do serwowania oraz wyjmowania oliwek lub swojskich korniszonów wprost ze słoika.

Niezastąpione w kuchni. Sprawdź cenę kompletu noży


Nie tylko noże

Wyrywanie ziół z doniczek kończy się rozsypaną ziemią i uszkodzonymi łodyżkami? Krojenie kurczaka czy gęsi pieczonych w całości to droga przez mękę? Masz problem z rozłupywaniem orzechów? Wystarczy jedno proste narzędzie, aby rozwiązać twoje kuchenne problemy. Zestaw noży uzupełniony jest o nożyce kuchenne. A te poradzą sobie zarówno z ziołami, jaki z  upieczonym ptactwem. Przydadzą się także podczas sezonu na orzechy, są bowiem wyposażone w dziadka do orzechów.

Rozsypane w szufladzie kuchennej, zaplątane wśród innych przyborów noże mogą nie spełniać swojej roli. Komu bowiem chciałoby się tracić czas na poszukiwania? Nóż to narzędzie, którego używa się nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Dlatego cały zestaw umieszczony jest w drewnianym stojaku na noże. Dzięki temu są one zawsze gotowe do użytku, a w dodatku stanowią stylowy dodatek do wystroju całej kuchni.

Niezastąpione w kuchni. Sprawdź cenę kompletu noży

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje