Oddaj nienoszone ubrania i przyczyń się do sadzenia drzew. Poznaj akcję Wear&Share zainicjowaną przez Answear.com!

Artykuł sponsorowany

W każdej szafie są takie ubrania, które po prostu zalegają. Z niektórych wyrosłaś, inne po prostu przestały się podobać, a jeszcze inne wyszły z mody. Ale mimo wszystko jakoś szkoda Ci wyrzucić je do kontenera. To idealny moment, żeby rozpocząć porządki w swojej garderobie i pozbyć się odzieży, która tam zalega. Answear.com chętnie Ci w tym pomoże. Jak? Spakuj niepotrzebne ubrania i nadaj im drugie życie. W zamian Anwear.com przy współpracy z Fundacją Aeris Futuro posadzi nowe drzewa. Dowiedz się więcej o akcji!

article cover
.

Czy wiesz, że nawet 95% ubrań nadaje się do ponownego użycia? Przekazując je do przetworzenia, wspierasz planetę podwójnie. Po pierwsze ograniczasz ilość bawełny, którą trzeba wyhodować do wyprodukowania nowych ubrań, a dzięki temu oszczędzasz też zasoby wody. Po drugie, przystępując do akcji Wear&Share, wspierasz projekt Fundacji Aeris Futuro "Czas na Las" i tym samym przyczyniasz się do sadzenia nowych drzew w całym kraju.

Answear.com w służbie ekologii

Ekologia jest niezwykle ważna. To, jak dzisiaj dbasz o planetę, zaprocentuje w przyszłości. To, ile litrów wody dzisiaj zużyjesz, ile drzew posadzisz oraz jak będziesz się odżywiać, ma kolosalne znaczenia dla Twoich przyszłych wnuków. Nawet jeśli dzisiaj o nich jeszcze nie myślisz, to warto zostawić im planetę czystą i zieloną. Świadomość ekologiczna może zdziałać naprawdę wiele! Dlatego Answear.com zorganizował akcję Wear&Share. W wolnym tłumaczeniu "noś i dziel się". Jej celem jest zbieranie ubrań, które z jakiegoś powodu nie pasują już do Twojej szafy. Ponowne ich wykorzystanie to bardziej racjonalne podejście niż pozostawianie ich na wysypiskach śmieci. A odpowiedzialne, przemyślane korzystanie z zasobów środowiska znacznie zmniejsza zagrożenie degradacji zasobów naturalnych naszej planety.

.

Na czym polega akcja Answear Wear&Share

Sama akcja Wear&Share jest niezwykle prosta. Wystarczy, że zrobisz porządek w swojej szafie. Następnie poprzez stronę eko.answear.com zamówisz specjalny worek do spakowania ubrań, który dotrze do Ciebie w przeciągu kilku dni. Spakuj do niego ubrania, znoszone, za małe lub po prostu nietrafione, które przeleżały w szafie wystarczająco długo. Pamiętaj, by wypełnić worek przynajmniej do ¾ objętości. Ponownie wejdź na stronę akcji Wear&Share i zamów kuriera, odbierze on paczkę z odzieżą używaną w dogodnym dla Ciebie miejscu zupełnie za darmo. Ubrania trafią do ponownego obiegu lub zostaną poddane recyklingowi. W ten sposób dostaną drugie życie, a Fundacja Aeris Futuro w ramach projektu "Czas na Las" posadzi drzewa na terenie naszego kraju. Do tej pory w ramach akcji Wear&Share udało się zebrać prawie 14 ton odzieży i posadzić prawie 500 drzew.

.

Dlaczego warto przyłączyć się do Wear&Share?

Odpowiedź jest prosta. Bo to nic nie kosztuje, a daje tak wiele dobra. Zarówno torbę, jak i kuriera zamówisz zupełnie za darmo. Jedyny wysiłek, jaki musisz włożyć, to zarejestrować się na stronie i zrobić porządki w swojej szafie. A potem już tylko możesz obserwować efekty Twojego działania. Każde drzewo posadzone gdzieś na terenie kraju to 7,5 kg dwutlenku węgla mniej w ciągu roku! Drzewa w procesie fotosyntezy uwalniają tlen, a jednocześnie oczyszczają powietrze z toksycznych gazów i pyłów. To skuteczny sposób na ochronę naszej planety przed zmianami klimatycznymi, łagodzenie efektu cieplarnianego, no i oczywiście lepsze samopoczucie. Przebywanie w otoczeniu drzew stymuluje działanie układu nerwowego. Więcej zieleni to więcej radości.

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas