Płaszcz czy kurtka plus size na jesień-zimę? Co wybrać w 2022.

Jesień i zima to czas, kiedy zaczynamy ubierać się zdecydowanie cieplej niż w trakcie letnich miesięcy. Tym bardziej musimy uważać na to, jakie odzienie wierzchnie wybieramy. Zwracając uwagę na dopasowanie fasonu, kroju czy nawet rodzaju materiału, będziemy mieć gwarancję, że w danym płaszczu bądź kurtce będziemy prezentować się zjawiskowo i lekko. Który wariant wybrać na zbliżający się sezon 2022? Podpowiadamy.

Jak dobrze wyglądać zimą w płaszczu i kurtce plus size?

Aby dobrze wyglądać w tego typu odzieży, konieczne jest odpowiednie dobranie okrycia wierzchniego do posiadanej przez nas sylwetki. Każda kobieta może mieć jej inny typ, niezależnie od tego, jaki rozmiar aktualnie nosi. Najczęściej wyróżniamy figury o kształcie klepsydry, jabłka oraz gruszki. Pierwszy z nim reprezentują panie o obfitym biuście oraz szerszych biodrach, ale wąskiej talii. Z kolei kobiety o figurze jabłka mają niewielkie wcięcie w talii, lecz bardzo zgrabne nogi. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się luźne kroje, kolorowe wzory oraz asymetria. Odpowiednim wyborem będzie tutaj płaszcz.

Panie o figurze gruszki mają krągłości poniżej talii i niezwykle wąskie ramiona. Powinny one eksponować i powiększać jak najbardziej górę swojego ciała poprzez ciekawe dekolty, marszczenia czy wzory nieco powiększające górne partie. Dzięki temu całe ciało będzie wyglądać proporcjonalnie. Kobietom o zbyt obfitym biuście można polecić różnego rodzaju dodatki oraz wstawki w okolicach bioder, które odwrócą uwagę od większego biustu.

Jak wybrać najlepszy model kurtki w dużym rozmiarze?

Kiedy już wiemy, jaki typ okrycia wierzchniego będzie dla nas lepszy, czas na określenie konkretnego modelu. Kurtki plus size powinny być dobierane w myśl zasady: “najprościej znaczy najlepiej". Zrezygnujmy przede wszystkim ze wszystkich zbędnych dodatków, jednak można tu wyszczególnić kilka wyjątków. Panie o figurze klepsydry powinny pokochać paski oraz taliowane fasony kurtek. Okrycie nie powinno jednak zbyt opinać ciała, aby nie uwydatniać szerszych bioder. ,,Gruszki" mogą natomiast wybierać modele z poduszkami na ramionach i wszelkimi dodatkami, które optycznie je powiększą. W przeciwieństwie do kobiet o sylwetce jabłka, które lepiej, aby wybierały kroje rozszerzane u dołu.

Nie wybierajmy również bardzo krótkich kurtek. Powinny one sięgać minimum za pośladki. W przeciwnym razie możemy zauważyć jej nieestetyczne rolowanie się w okolicy talii. Dobrym materiałem na takiego typu kurtki będzie wełna, które może być dodatkowo wzmocniona, aby trzymała odpowiedni kształt i nie rozciągała się w trakcie długotrwałego noszenia.

Modele płaszczy plus size - jak dobrać do figury?

Płaszcz plus size dobierany będzie nieco podobnie, jak w przypadku kurtek. Zasada ich dobierania opiera się na zwróceniu uwagi na długość oraz fason. Im węższe ramiona i okrąglejsze biodra, tym lepiej zdecydować się na dłuższy płaszcz. Dodatkowo można również wybrać model z szerokim kołnierzem czy zdobieniami w tych okolicach. Panie o figurze gruszki bądź klepsydry mogą bez problemu kupować krótsze płaszcze, które sięgają nad kolana. Starajmy się jednak unikać okryć dwurzędowych, które są przeznaczone dla kobiet z węższą talią. Problemów ze zbyt dużym biustem unikniemy, jeśli wybierzemy płaszcz damski z dekoltem. W tym przypadku również najlepiej sprawdzą się nieco utwardzone, ale naturalne materiały.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy