Pożyczki po fińsku – sprawdź na czym to polega!

Pożyczki po fińsku – sprawdź na czym to polega!

Klienci instytucji finansowych przyzwyczaili się do korzystania ze standardowych pożyczek i chwilówek. Są to produkty dość elastyczne i można je dopasować do własnych potrzeb, jednak  czasami mogą być kłopotliwe. Szczególnie dotyczy to sytuacji, gdy trudno ustalić potrzebną kwotę, a po wyczerpaniu udostępnionych środków problemem jest uzyskanie kolejnego dofinansowania. Inaczej sprawa wygląda w przypadku pożyczki po fińsku, która daje większość dowolność w dysponowaniu finansami. Jest to produkty finansowy, który działa na zasadzie odnawialnej linii kredytowej. Oznacza to, że na specjalnie utworzone konto otrzymujesz wybraną kwotę i możesz z niej korzystać w dowolnym momencie.

Jak działa pożyczka po fińsku?

Ten produkt finansowy jest coraz chętniej wybierany przez klientów, gdyż pozwala na lepsze kontrolowanie stanu zadłużenia. Pożyczka po fińsku jest formą kredytu odnawialnego, z którego można korzystać przez cały czas trwania umowy. Najważniejszą zaletą jest to, że masz możliwość wypłacania dowolnej kwoty w granicach określonego limitu. Po zakończeniu miesięcznego okresu rozliczeniowego, musisz uzupełnić wypłacone środki. W tym przypadku również możesz liczyć na sporą swobodę, gdyż nie jesteś zobowiązany do jednorazowej spłaty całego zadłużenia, a jedynie minimalnej kwoty.

Jak w praktyce wygląda pożyczka po fińsku?

Aby zobrazować zasady działania takiej pożyczki, najprościej posłużyć się przykładem. Składając wniosek w firmie pozabankowej określasz, jaki limit chcesz otrzymać do wykorzystania. Może to być dowolna kwota, jednak przyznane środki w dużej mierze zależą od twojej sytuacji finansowej i zdolności kredytowej weryfikowanej w BIK. Jeżeli otrzymana suma wynosi 5000 zł, to możesz ją dysponować w dowolny sposób, wypłacając potrzebną gotówkę. Wykorzystując z tej kwoty 2000 zł w miesiącu, w kolejnym okresie rozliczeniowym jesteś zobowiązany uzupełnić zadłużenie na koncie. Nie musi to być jednak cała suma, a jedynie spłata ustalonej kwoty minimalnej. Jeżeli więc z wykorzystanych 2000 zł spłacisz 1000 zł, w kolejnym miesiącu będziesz miał do dyspozycji nie 5000 zł, a 4000 zł. Zadłużenie możesz sukcesywnie spłacać w zależności od możliwości finansowych, a z udostępnionego limitu korzystać przez cały okres trwania umowy.

Kto może wnioskować o pożyczkę po fińsku?

Ze względu na to, że produkt jest oferowany przez firmy pozabankowe, procedury są zbliżone do wnioskowania o tradycyjną pożyczkę. Wiążą się z tym minimalne formalności, a klient musi spełnić podstawowe warunki. Zaliczają się do nich:

 • ukończone 18 lub 21 lat w zależności od pożyczkodawcy,
 • zdolność do czynności prawnych,
 • polskie obywatelstwo,
 • zamieszkanie na terenie kraju,
 • własny rachunek bankowy,
 • aktywny numer telefonu,
 • dostęp do konta bankowego,
 • aktualny dowód osobisty.

Pożyczka po fińsku jest zobowiązaniem długoterminowym, dlatego trzeba się liczyć z weryfikacją danych w dostępnych bazach dłużników. Pożyczkodawcy dość łagodnie do tego podchodzą, dlatego nawet osoby mające na koncie zadłużenie, mogą liczyć na pozytywną decyzję w przyznaniu środków.

Dlaczego warto skorzystać z pożyczki po fińsku?

 • stały dostęp do dodatkowej gotówki,
 • możliwość wypłacania dowolnej kwoty,
 • brak konieczności jednorazowej spłaty zadłużenia,
 • koszty odsetek naliczane tylko od wykorzystanych środków.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje