Seks okiem kobiety - czego pragną w łóżku?

Seks stanowi ważną część każdej intymnej relacji. Łączy partnerów nie tylko fizycznie, ale i emocjonalnie, wzmacniając więź pomiędzy nimi. Idealnie, kiedy obie strony czerpią satysfakcję ze zbliżeń. Jak to wygląda z tej kobiecej strony? Czego kobiety pragną w łóżku?

Szczęśliwa relacja podstawą udanego seksu

Większość kobiet nie traktuje seksu tylko jako drogi do fizycznego spełnienia. Owszem, przyjemność jest ważna, ale poczucie bliskości i jedności z ukochaną osobą to te aspekty, których nie da się zastąpić nawet najbardziej wymyślnymi technikami erotycznymi.

Seks bardzo często okazuje się być papierkiem lakmusowym kondycji relacji. Warto pamiętać, że kobiecy orgazm zaczyna się w głowie. Od czego konkretnie? Punktem wyjścia jest tutaj poczucie zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego bezpieczeństwa, zaufanie, ale też swoboda i komfort przebywania z partnerem. Kobieta zakochana, szczęśliwa, czująca się akceptowana, kochana i atrakcyjna łatwiej osiągnie fizyczną satysfakcję.

Świetny seks zaczyna się poza sypialnią

Liczysz na miły wieczór tylko we dwoje? Świetny seks zaczyna się poza sypialnią i to już od... rana. Wspólnie spędzony poranek pełen bliskości i przytulania, całowanie się przed wyjściem z domu, a w ciągu dnia choć kilka czułych słów. A może i bardziej odważnych, z dokładnymi szczegółami tego, na co się ma ochotę wieczorem? Pikantne wiadomości pobudzają nie tylko wyobraźnię, ale też podniecenie.

Dobrze jest podtrzymywać kontakt fizyczny w ciągu dnia. Wspólne spędzanie czasu, pocałunki po przyjściu z pracy, przytulenie, obejmowanie partnerki od tyłu, muskanie jej szyi ustami czy choćby trzymanie za rękę i gładzenie jej dłoni zarówno wzmacniają więź, jak i budują pożądanie. Istnieje wiele sposobów, aby kobiecy apetyt na seks rósł przez cały dzień. Dobre samopoczucie w ciągu dnia to klucz do tego, aby kobieta nie mogła doczekać się wieczoru.

Komunikacja w związku, czyli czego potrzebuje kobieta?

Każda kobieta jest inna i ma nieco inne potrzeby. Czuły dotyk, a może bardziej zdecydowany? Delikatne czy namiętne pocałunki? Ulubione miejsca pieszczot? Tego wszystkiego można dowiedzieć się na dwa sposoby. Pierwszy to obserwowanie reakcji partnerki w czasie miłosnego aktu. Przyspieszony oddech, westchnienia, napięte mięśnie - to wszystko oznaki tego, że kobieta odczuwa przyjemność. Warto zwracać uwagę na to, jak kobieta reaguje na poszczególne miejsca i techniki pieszczot.

Jaki jest drugi sposób na to, żeby dowiedzieć się, czego potrzebuje kobieta? Ze szczerej konwersacji można wynieść naprawdę wiele informacji. I wcale nie musi to być mało ekscytująca komunikacja. Sama rozmowa z partnerką o seksie może być niezwykle podniecająca i być dobrym wstępem do miłosnych igraszek. O seksie dobrze jest też porozmawiać po zbliżeniu - rozmowa stanowi miłe zakończenie seksualnego aktu i okazję do wymiany wrażeń.  

O poczuciu atrakcyjności słów kilka

Płeć piękna nie lubi wyłącznie brać, ale i dawać. Dlatego warto, aby mężczyzna również otwarcie mówił o swoich doznaniach i potrzebach. Świadomość, że sprawia się przyjemność mężczyźnie, że jest on pobudzony do granic, jest niezwykle podniecająca dla wielu kobiet. Wzmacnia to poczucie sprawczości, pewność siebie i samoocenę.

Kobiety lubią wiedzieć, że mężczyzna za nimi szaleje. Komplementy opisujące fizyczne piękno, ale i te dotyczące łóżkowych poczynań, nawet z nieśmiałej kobiety mogą wyzwolić nowe pokłady namiętności i chęci na erotyczne eksperymenty. Do sypialni wkradła się rutyna? To może się zdarzyć nawet w udanym, choć wieloletnim związku. Jeśli oboje partnerów ma na to ochotę, sposobem na rozpalenie na nowo żaru mogą być akcesoria erotyczne, np. dostępne w medmesklep.pl podwójne dilda.


Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy