Reklama

Reklama

Światowa innowacja w nawilżaniu skóry

Aby Twoja skóra była piękna i zdrowa musi być odpowiednio nawilżona.Dzięki wprowadzeniu do kosmetyków substancji zawierających związki stymulujące powstawanie akwaporyn możemy pobudzić naturalny proces transportu wody w skórze i tym samym prawidłowo zadbać o jej nawilżenie także od wewnątrz. Odkryj nawilżanie warte Nobla. Sprawdź jak nawilżyć skórę od wewnątrz.

Aby Twoja skóra była piękna i zdrowa musi być odpowiednio nawilżona.Dzięki wprowadzeniu do kosmetyków substancji zawierających związki stymulujące powstawanie akwaporyn możemy pobudzić naturalny proces transportu wody w skórze i tym samym prawidłowo zadbać o jej nawilżenie także od wewnątrz. Odkryj nawilżanie warte Nobla. Sprawdź jak nawilżyć skórę od wewnątrz.Zdaniem eksperta - dr n. med. Marty Hasse-Cieślińskiej, dermatologa i kosmetologa

Woda to dla skóry źródło zdrowia i młodości. Prawidłowo nawilżona skóra jest gładka, sprężysta
i doskonale chroniona przed utratą wody. Do tej pory na rynku dominowały preparaty nawilżające, które działały tylko na powierzchni naskórka. Uhonorowane Nagrodą Nobla odkrycie akwaporyn może zapoczątkować nową erę w podejściu do nawilżania skóry. Akwaporyny to kanały białkowe odpowiedzialne za transport wody pomiędzy komórkami skóry. Ilość akwaporyn w skórze ma bezpośredni związek z jej nawilżeniem. Dzięki wprowadzeniu do kosmetyków substancji zawierających związki stymulujące powstawanie akwaporyn możemy pobudzić naturalny proces transportu wody w skórze i tym samym prawidłowo zadbać o jej nawilżenie także od wewnątrz.

Reklama

Woda jest niezbędna do życia. Nie ma organizmu, który mógłby bez niej egzystować. Woda to podstawowy składnik pożywienia, ale także główny budulec ludzkiego ciała - stanowi blisko 70% jego masy i jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Właściwy poziom wilgoci w samej tylko skórze sprawia, że jest ona gładka i elastyczna, a my wyglądamy zdrowo i promiennie. Dlatego też tak istotne jest odpowiednie nawilżenie skóry. Jednak optymalne nawilżenie nie zależy tylko od poziomu wody w skórze. Kluczem do niego jest właściwa dystrybucja wody, czyli dostarczanie jej do każdej z komórek skóry. Za dystrybucję wody w skórze odpowiedzialne są akwaporyny.

Rewolucyjne odkrycie

Akwaporyny to białka tworzące kanały w błonach komórkowych. Ich odkrycie zostało uhonorowane w 2003 roku Nagrodą Nobla w dziedzinie chemii. Kanały akwaporynowe ułatwiają transport wody z komórki do komórki i regulują dystrybucję nawilżenia w poszczególnych warstwach skóry. Miliony akwaporyn obecnych w skórze tworzą swoistą sieć "wodociągów" rozprowadzających wodę i nawadniających skórę od wewnątrz. Im więcej akwaporyn tym skóra jest lepiej nawilżona.

Dermokosmetyki optymalnie nawilżające

Naukowcy z Centrum Badań Eucerin®, zainspirowani odkryciem akwaporyn, we współpracy z dermatologami i farmaceutami stworzyli linię Eucerin® AQUAporin ACTIVE.
Dzięki unikalnej formule Eucerin® AQUAporin ACTIVE zapewnia nawilżenie skóry nie tylko na jej powierzchni, ale także od wewnątrz. Zawarty w niej Gluco-Glycerol stymuluje tworzenie w skórze nowych sieci akwaporyn, które usprawniają transport wody z komórki do komórki. Skóra jest optymalnie i długotrwale nawilżona nawet w głębokich warstwach naskórka.

Eucerin® AQUAporin ACTIVE - badania

Aby udowodnić właściwości produktów z linii Eucerin® AQUAporin ACTIVE przeprowadzono badania kliniczne, badania dermatologiczne oraz testy użycia produktów na łącznej grupie 750 osób!

Badania poziomu nawilżenia skóry, przeprowadzone na grupie 65 osób w wieku od 19 do 60 lat,
w tym 50% osób ze skórą wrażliwą, potwierdziły silne działanie nawilżające produktów z linii Eucerin®

AQUAporin ACTIVE. Już po 24 godzinach od pierwszego zastosowania kremów nawilżenie skóry

wzrosło nawet o 26%. Po tygodniu regularnej aplikacji produktów poziom nawilżenia skóry był

wyższy nawet o 54%. W trakcie badań wykazano również, że intensywne nawilżenie skóry utrzymywało się też 3 dni po zaprzestaniu stosowania Eucerin® AQUAporin ACTIVE i było

wyższe nawet o 21%.

Badania przeprowadzono w SIT Research Center, Study 30480 i 30503.

Eucerin® - wyłącznie w aptekach

Produkty Eucerin® kupić można wyłącznie w aptekach. Lista aptek na stronie www.Eucerin.pl

W linii Eucerin® AQUAporin ACTIVE dostępne są:

Krem intensywnie nawilżający RICH - do skóry suchej i wrażliwej
Odświeżający krem nawilżający LIGHT - do skóry normalnej i mieszanej, także do skóry wrażliwej
Ochronny krem nawilżający Ochrona UVA/UVB (SPF 15) - do skóry normalnej
Nawilżający krem pod oczy - do każdego rodzaju skóry, także do skóry wrażliwej

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy