Reklama

Wszystko może być zabawą!

Zimowe popołudnia… Są naprawdę długie. Jak je spędzać bez nudy? Mniej jest teraz okazji do beztroskiej aktywności na dworze, za to więcej pokus, by usiąść na kanapie przed telewizorem. A na to naprawdę szkoda czasu! Dlatego bądź twórczą mamą i każdego dnia postaraj się zaproponować swojemu dziecku chociaż jedną wspólną zabawę, która umili czas spędzany w domu – zobaczysz, że to będą niezapomniane chwile.

Przypomnij sobie własne dzieciństwo, a do głowy natychmiast przyjdą ci zabawy, które uwielbiałaś (pomidor, państwa-miasta, gry planszowe, domino, karty, kości, skojarzanki, memory, scrabble... itd.). A może wolisz coś kreatywnego? Chcesz wychodzić poza schematy, rozwijać artystyczne pasje? Proszę bardzo. Do dyspozycji są klocki, kredki, farby i kolorowanki, plastelina, modelina, bibuła, piórka, cekiny oraz całe pokłady niczym nieskrępowanej fantazji.

Nauka przez zabawę

Pamiętaj, że dla twojego dziecka najważniejsze jest poznawanie świata przez zabawę. To właśnie ona rozwija jego intelekt, pamięć, wyobraźnię, kształtuje psychicznie i emocjonalnie. Każde uczestnictwo w zabawie to nauka m.in. rywalizacji, negocjacji, kompromisu, wytrwałości, a także przegrywania. Bawiąc się z tobą, dziecko może pokazać, co już potrafi, poczuć prawdziwą dumę i uczyć się od ciebie nowych umiejętności. Tobie natomiast czas spędzony z dzieckiem też da wiele dobrego - budujesz silną więź, w której jest miejsce na humor i nieskrępowaną radość płynącą z zabawy, możesz na chwilę wrócić do beztroskiego czasu dzieciństwa i zwyczajnie zrelaksować się, zapominając o codziennych sprawach. 

Reklama

Zmysłowe doznania

Czasem nie ma ochoty na zabawę - to oczywiste. Aby jednak nie dać się zimowej chandrze, zadbaj o dobry nastrój. Obejrzyj z dzieckiem stare fotografie, które macie w albumie albo zdjęcia z rodzinnej uroczystości lub ostatnich wakacji. To dla was fantastyczny trening pamięci. Przypominajcie sobie nie tylko, co robiliście, kto z wami był w tym czasie, ale też, jakie emocje towarzyszyły temu wydarzeniu lub zabawne historie. Odtwarzajcie także zmysłowe doznania: nastrój, zapachy, kolory, smaki. A skoro o smakach mowa - koniecznie zjedzcie coś pysznego! Kinder Mleczna Kanapka to doskonałe uzupełnienie wspólnie spędzanych chwil. Biszkopt z mlecznym kremem rozpływa się w ustach. Czego chcieć więcej w zimowe popołudnie...

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama