Zainspiruj się naturą i celebruj Dzień Ziemi - KONKURS

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE! Wiosna to dobry moment, aby znaleźć sposób na osiągnięcie harmonii ciała i natury. W tym czasie możemy przyjrzeć się bliżej swoim kosmetykom i rytuałom pielęgnacyjnym. Wykorzystajmy dobrą pogodę i zbliżmy się do natury, spędzając więcej czasu na świeżym powietrzu, dzięki temu dopieścimy swoje ciało w odpowiedni sposób. Marka CD przygotowała kilka porad, które pozwolą zatroszczyć się o siebie na wiosnę.

Cieplejsze dni to dla wielu z nas moment, w którym rozpoczynamy porządki i tworzymy nowe listy wiosennych postanowień. Warto jednak zatrzymać się na chwilę i wyznaczyć czas na odpoczynek lub swoje ulubione codzienne czynności, które pozwolą napełnić się pozytywną energią.

Wybierz delikatną pielęgnację

Nasza codzienna pielęgnacja powinna składać się z małych rytuałów, które odpowiedzą na potrzeby naszej skóry. Przy dobrze kosmetyków, warto zwracać uwagę na skład kosmetyków i kierować się zasadą "mniej znaczy więcej". Świadome i rozważne podejście do kwestii związanych z pielęgnacją ciała pozwoli skórze jak najdłużej zachować swój blask. Coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki z wegańskimi certyfikatami. Ich skład jest inspirowany naturą - zawiera wiele cennych dla skóry składników pochodzenia roślinnego. Dodatkowo mamy gwarancję, że kosmetyki z tej kategorii nie są testowane na zwierzętach.

Nastrój się na cały dzień

Poranek warto zacząć od chłodnego prysznica z delikatnym żelem o energetycznym zapachu, np. żelem pod prysznic CD Cytryna. Takie połączenie pobudzi ciało do działania. Strumień zimnej wody sprzyja regeneracji skóry, dodaje energii, wspomaga proces nawilżania skóry, pobudza krążenie oraz poprawia naszą termoregulację i przyspiesza metabolizm. Zimna woda ma także zbawienny wpływ na naszą urodę. Szybki prysznic odświeża i nawilża skórę oraz włosy, co jest szczególnie istotne latem, gdy jesteśmy narażone na upały i słońce. Fryzjerzy zalecają mycie i płukanie włosów w zimnej wodzie, ponieważ to doskonały ratunek dla suchej skóry głowy oraz zniszczonych czy rozdwajających się końcówek.

Postaw na aktywną troskę

Ćwiczenia na świeżym powietrzu to dobry pomysł na wykorzystanie pięknej pogody i zbliżenie się do natury. Wiele z nas zamiast biegania czy gry w siatkówkę woli jednak spokojniejsze ćwiczenia takie jak joga i pilates, które pozwalają się wyciszyć i spokojnie wsłuchać w potrzeby swojego ciała. Warto przełamać swoje obawy i spróbować takiej formy aktywności na świeżym powietrzu. Uprawianie ćwiczeń poza domem czy fitness klubem nie tylko pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, ale też dodatkowo motywuje. W ostatnim czasie na popularności zyskuje joga
w powietrzu. Polega ona na wykonywaniu określonych ćwiczeń na hamaku zawieszonym pomiędzy drzewami. Coraz powszechniejszy staje się także pilates uprawiany w parku. Wśród wielu dyscyplin warto wybrać tę jedną odpowiednią dla siebie. Nie tylko pozwoli nam ona zadbać o ciało, ale również będzie nam sprawiała przyjemność.

Drobne rytuały oraz życie w otoczeniu natury - zarówno w kontekście aktywności, jak i pielęgnacji - pozwolą nam osiągnąć harmonię w codziennym życiu. Czasami warto znaleźć chwilę pomiędzy codziennymi obowiązkami i pozwolić sobie na odrobinę przyjemności.


Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje