Reklama

Reklama

3 sposoby na... strach przed zastrzykiem

Maluch bardzo boi się ukłucia i związanego z nim bólu. Możesz mu jednak pomóc w przezwyciężeniu lęku przed zastrzykami i sprawić, że będą one dla niego mniej bolesne.

1. Pamiętaj, by nie straszyć malca, ale też nie okłamywać go. Trzeba powiedzieć dziecku, że zastrzyk może troszkę zaboleć, dodając, że to nieprzyjemne doznanie szybko minie.

Reklama

2. Twoja obecność daje maluszkowi poczucie bezpieczeństwa, więc najlepiej byłoby, abyś była z dzieckiem przy zabiegu. Możesz zabrać ulubioną maskotkę maluszka. Dzięki niej, łatwiej ci będzie odwrócić jego uwagę, co sprawi, że szybciej zapomni o bólu.

3. Jeśli brzdąc skończył 3 miesiące, możesz już zastosować krem znieczulający, np. Emla (20 zł/5 g, dostępny na receptę). Jeżeli posmarujesz nim skórę malca w miejscu wkłucia na dwie godziny przed planowanym zabiegiem, smyk nie poczuje bólu.

Na pytania czytelników odpowiadają eksperci: dr n. med. Hanna Wassermann, ortopeda-traumatolog, specjalista rehabilitacji medycznej, dr n. med. Paweł Grzesiowski, immunolog i pediatra.

Dowiedz się więcej na temat: sposoby | strach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje