Reklama

Reklama

Czy smyk uczulony na mleko może jadać kaszkę?

Mam 8-miesięcznego synka, który jest uczulony na białko mleka krowiego. Chciałabym wrowadzić do jego jadłospisu kaszkę mannę. Czy Filip już może jej spróbować?

Tak. Wprawdzie kasza manna zawiera gluten, który bywa silnym alergenem, jednak zgodnie z najnowszymi badaniami produkty go zwierające należy w niewielkich ilościach (zaczynając od jednej łyżeczki) wprowadzać do diety dziecka już ok. 6. miesiąca życia.

Zbadano bowiem, że nie powoduje to nasilenia objawów alergii czy nietolerancji pokarmowej. Chłopiec może zatem dostawać kaszkę mannę,

ale przy uczuleniu na mleko krowie powinna pani przygotowywać ją na wodzie lub też preparacie mlekozastępczym, ewentualnie podawać jako dodatek do zupki jarzynowej.

Reklama

Proszę również pamiętać, że dietę dziecka alergicznego trzeba rozszerzać ostrożnie i każdy nowy produkt (w tym wypadku kaszę mannę)

wprowadzać pojedynczo, stopniowo oraz w niewielkich ilościach, uważnie obserwując reakcję malucha na nowy produkt. Proszę być jednak dobrej myśli. Uczulenie na gluten pojawia się u dzieci znacznie rzadziej niż alergia na mleko krowie i zwykle ustępuje ok. 2 roku życia.

Mam dziecko
Dowiedz się więcej na temat: mleko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje