Czy to cena sławy?

Choroba afektywna dwubiegunowa (depresja maniakalna) dotyka około 5,7 mln dorosłych w samych Stanach Zjednoczonych. Jej objawami są wahania nastroju i gwałtowne przejścia od maniakalnego pobudzenia aż do stanu depresji. Wbrew obiegowym opiniom problemy psychiczne nie dotyczą jedynie garstki nieprzystosowanych. Pozycja i pieniądze również nie dają gwarancji spokoju. Przeciwnie, wydaje się, że choroba dwubiegunowa i sława idą w parze. Zarówno teraz jak i w przeszłości.

article cover
Getty Images/Flash Press Media

Czy to cena sławy?

Carrie Fisher, aktorka uzależniona od narkotyków i alkoholu cierpi z powodu depresji maniakalnej. Swoje doświadczenia i przebieg choroby opisuje w bestsellerowej, autobiograficznej powieści "Pocztówki znad krawędzi".
Jean-Claude Van Damme pomimo sukcesów w życiu zawodowym cierpiał z powodu depresji. Dodatkowo, belgijski aktor leczy się z uzależnienia od kokainy.
Sinéad O'Connor została zdiagnozowana w wieku 37 lat.
Jane Pauley to prezenterka telewizyjna, która w wieku 50 lat (prawdopodobnie po zastosowaniu sterydów zwalczajacych pokrzywkę) zaczęła doświadczać epizodów depresji i manii.
+1
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas