Reklama

Reklama

Joanna Przetakiewicz żartuje z kobiet, które stale zrzędzą i są nadęte

Popularna projektantka mody, Joanna Przetakiewicz, postanowiła udzielić swoim fankom „porad”, jak skutecznie się postarzyć. Jej sugestie nie mają wszelako nic wspólnego z ubiorem czy makijażem – dotyczą one usposobienia i podejścia do życia.

Jak oszukać metrykę i wyglądać na młodszą? To pytanie zadaje sobie mnóstwo kobiet. Wiele z nas poddaje się w tym celu rozmaitym odmładzającym zabiegom, stosuje niekonwencjonalne kuracje, a także za pomocą odpowiedniego ubioru i makijażu próbuje odjąć sobie lat. 

Niektórzy uważają, że aby emanować młodzieńczą energią należy zmienić nie tyle swój image, co podejście do życia - nic bowiem nie odmładza tak, jak optymizm, pozytywne nastawienie do ludzi i życzliwość.

Tego zdania jest również Joanna Przetakiewicz, która w najnowszym wpisie opublikowanym na Instagramie napisała, jak można się błyskawicznie postarzyć. Według właścicielki marki La Mania osobowość jest w tym kontekście znacznie istotniejsza niż widoczne zmarszczki czy siwiejące włosy. 

Reklama

"Często słyszę pytanie: Jak się skutecznie odmłodzić? Moja odpowiedź: miną i uśmiechem! Osobowość widać od 1 sekundy. Dziś niespodzianka: podpowiem odwrotnie. Jak się skutecznie postarzyć? Znam niezawodną receptę - efekt gwarantowany" - pisze na wstępie Przetakiewicz.

Co zatem należy robić, by dodać sobie lat? 

***Zobacz także***

"Być nadętą, arogancką babą, która uważa, że wszystko jej się po prostu należy. W związku z czym notorycznie ma pretensje do całego świata. Jęczeć, zrzędzić i narzekać na wszystko, szczególnie bez sensu, na to, na co nie ma się wpływu. Być zazdrosną i wredną. W efekcie obgadywać wszystkich, żeby poczuć się lepiej, a tak naprawdę jeszcze gorzej. Być nerwową i agresywną. Podnosić histerycznie głos przy każdej okazji. Nic nie robić. Nie rozwijać się, nie starać, nie uczyć niczego nowego" - wylicza Przetakiewicz.

I dodaje, że ponurego usposobienia i malkontenctwa nie zdołają zamaskować choćby najdroższe upiększające zabiegi. 

"Żaden botoks ani laser nie da temu rady!" - pisze. 

Projektantka zaznacza, że takie zachowanie skutkuje nie tylko natychmiastowym postarzeniem, ale przede wszystkim zgorzknieniem i unieszczęśliwieniem samej siebie. 

"Kwaśna aura takiej osoby odstrasza wszystkich tak skutecznie, że uciekają z wrzaskiem. A najczęściej odstrasza również ją samą. Czego nawet nie rozumie. Dlatego jest tak bardzo nieszczęśliwa i samotna" - wyrokuje gwiazda.

Motywacyjny antyporadnik projektantki spotkał się z dużym uznaniem jej fanek. 

"Chyba sobie to wydrukuję i powieszę" - skomentowała jedna z użytkowniczek Instagrama. 

"Sama prawda! Ciepło, dobro, wewnętrzny spokój, opanowanie... Najpiękniejsza aura, której nie da się oprzeć" - wtórowała jej kolejna. 

"Zgadzam się w całej rozciągłości, ta nadętość i zazdrość zawsze tak działają. Nic tego nie pokona, nie ma to rady ani lekarstwa" - dodał ktoś inny.

***
Zobacz również: 


Rozlicz PIT online już teraz lub pobierz darmowy program  

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Przetakiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy