Księżna Kate trafiła do szpitala. Rodzina królewska nie mówi prawdy?

Karolina Iwaniuk

Opracowanie Karolina Iwaniuk

W środowym oświadczeniu Pałac Kensington podał, że księżna Walii Kate trafiła do szpitala z powodu planowanej operacji jamy brzusznej. Donosi także, że operacja poszła pomyślnie i księżną czeka około dwóch tygodni rekonwalescencji. Pojawiają się jednak doniesienia, że oświadczenie nie do końca może być prawdą.

Księżna Kate w szpitalu przeszła operację. Czy faktycznie była ona planowana?
Księżna Kate w szpitalu przeszła operację. Czy faktycznie była ona planowana? WPA Pool / PoolGetty Images

Księżna Kate przeszła operację. Rodzina królewska nie mówi na ten temat prawdy?

Wiadomość o hospitalizacji księżnej Kate wywołało niemały zamęt w mediach, zarówno brytyjskich, jak i światowych.

W oświadczeniu nie określono jednak celu operacji, a Kate stwierdziła, że "ma nadzieję, że społeczeństwo zrozumie jej pragnienie zapewnienia swoim dzieciom jak najwięcej normalności oraz wyraziła życzenie, aby jej osobiste dane medyczne pozostały prywatne".

To budzi niepokój i dalsze pytania społeczeństwa. Czy gdyby operacja nie była poważna, księżna Kate tak skrzętnie ukrywałaby cel operacji?

Choć Pałac Kensington potwierdził w rozmowie z CBS News, że Kate nie zmaga się z chorobą nowotworową. "Operacja zakończyła się sukcesem" - oznajmił Pałac Kensington, ale "w oparciu o aktualne zalecenia lekarskie" księżna Walii raczej "nie powróci do obowiązków publicznych przed Wielkanocą".

Książę William odwołuje wszystkie spotkania. Ten ruch także niepokoi

Kolejną sytuacją przeczącą temu, że zabieg Kate miał być planowany jest odwoływanie oficjalnych wystąpień zarówno księżnej Kate, jak i księcia Williama. Choć księżna wyraziła pragnienie szybkiego powrotu do obowiązków, to nie zapowiada się na szybkie wznowienie jej zawodowej działalności.

Gdyby operacja była faktycznie planowana ze sporym wyprzedzeniem, czy Kate i William planowaliby oficjalne wystąpienia i spotkania, by później je odwoływać? Jest to mało prawdopodobne, zwłaszcza że terminarz tej książęcej pary zazwyczaj pęka w szwach i oboje liczą każdą minutę swojego czasu.

Odwoływane spotkania, pośpiech, długi czas rekonwalestencji - fani rodziny królewskiej widzą w tym wszystkim ziarno nieprawdy odnośnie operacji księżnej Kate.

Zobacz też: 

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas