Maria Pakulnis i Krzysztof Zaleski: burzliwa miłość aktorki i reżysera

Maria Pakulnis ze swoim mężem Krzysztofem Zaleskim spędziła 27 lat. Chociaż ich związek uchodził za burzliwy, miłość jaką darzyli się małżonkowie pozwoliła im przetrwać trudne chwile. Pakulnis i Zaleski byli sobie bliscy i oddani. Aktorka długo po śmierci męża nie mogła pogodzić się z jego stratą.

Maria Pakulnis i Krzysztof Zaleski w 2007 roku
Maria Pakulnis i Krzysztof Zaleski w 2007 rokuKurnikowskiAKPA

Niewinne początki wielkiego uczucia

Maria Pakulnis to polska aktorka filmowa i teatralna z mężem, reżyserem Krzysztofem Zaleskim poznała się w 1981 roku w Teatrze Współczesnym. Gwiazda po latach z sentymentem wspominała pierwsze spotkanie z miłością swojego życia. Tłumaczyła, że gdy pierwszy popatrzyła na starszego o 8 lat reżysera, poczuła magię. Miała wówczas 25 lat.

"Tak zatopiliśmy się w rozmowie, że przestało istnieć wszystko wokół" - wspominała podczas jednego z wywiadów. Wówczas para jeszcze nie wiedziała, że już niedługo połączy ich bezgraniczne uczucie.

Maria Pakulnis gdy poznała miłość swojego życia miała 25 lat
Maria Pakulnis gdy poznała miłość swojego życia miała 25 latMaciej Zdunowski / Gigant Filmsmateriały prasowe

Aktorka i reżyser zostali przyjaciółmi. Od czasu do czasu widywali się w teatrze. Maria Pakulnis i Krzysztof Zaleski mimo zauroczenia, jakie połączyło ich po pierwszym spotkaniu, nie mogli kontynuować relacji. Reżyser był wówczas mężem aktorki Krystyny Wachelko. Gdy Pakulnis się o tym dowiedziała, postanowiła się wycofać.

Jednak związek Krzysztofa Zaleskiego i Krystyny Wachelko po jakimś czasie zaczął się rozpadać. Reżyser nie zapomniał o młodej aktorce, która oczarowała go podczas wizyty w Teatrze Współczesnym.

Wielka miłość aktorki i reżysera

Maria Pakulnis i Krzysztof Zaleski po jakimś czasie związali się ze sobą. Zamieszkali w wynajmowanym mieszkaniu aktorki i spędzali wspólnie każdą wolną chwilę. Pakulnis darzyła Zaleskiego szczególnym uczuciem. Mimo że wcześniej była już w dwóch poważnych związkach, nigdy nie czuła się taka szczęśliwa.

"Przy nim odkrywałam świat, uczyłam się nowego życia", powiedziała w rozmowie z "Życiem na gorąco". Para po trzech latach związku para wzięła ślub. Niedługo później na świat przyszedł ich syn, Jan.

Mieliśmy wspólne pasje, lubiliśmy razem pracować, bawić się, tańczyć. To był kolorowy czas. Pełen miłości i wybuchów, bo bycie razem to nigdy nie jest tylko sielanka. Nasz dom był nieco szalony, artystyczny, ale żył
Maria Pakulnis do dziś zachwyca urodą i figurą
Maria Pakulnis do dziś zachwyca urodą i figurąPawel WrzecionMWMedia

Maria Pakulnis: wybaczyła zdradę i czuwała do końca

Chociaż para darzyła się ogromnym uczuciem, ich związek nie był idealny. Kilka lat po ślubie Krzysztof Zaleski znów się zauroczył i stracił głowę dla młodej aktorki Joanny Trzepiecińskiej, najbardziej znanej z roli Alutki w "Rodzinie Zastępczej". Reżyser wówczas wyprowadził się z domu.

Maria Pakulnis nie mogła pogodzić się z utratą miłości. Postanowiła, że nie podda się bez walki. Aktorce udało się uratować małżeństwo. Krzysztof Zaleski zakończył romans. Żona wówczas wybaczyła mu zdradę. Parze udało się odbudować łączące ich uczucie.

W 2006 roku małżeństwo przeżyło kolejne trudne chwile. Krzysztof Zaleski dowiedział się o chorobie. Diagnoza przeraziła zarówno reżysera, jak i jego żonę: rak mózgu. Reżyser zmarł w 2008 roku. Miał wówczas 60 lat. Aktorka bardzo przeżyła śmierć męża. Długo nie mogła się z nią pogodzić.

Przeżyliśmy razem dwa straszne lata odchodzenia. Byłam przy nim non stop. (...) W tym ostatnim czasie, w pełnym wymiarze, oboje zrozumieliśmy to, że całe życie byliśmy sobie bardzo bliscy i bardzo oddani
wyznała aktorka w jednym z wywiadów.
Maria Pakulnis i Krzysztof Zaleski wraz z synem Janem
Maria Pakulnis i Krzysztof Zaleski wraz z synem JanemPiotr Fotek/REPORTEREast News
Joanna Trzepiecinska. To dla niej reżyser stracił głowę
Joanna Trzepiecinska. To dla niej reżyser stracił głowę Sylwia Fotek/ReporterEast News

Zobacz również: 

Izabela Janachowska w "Demakijażu": Od myślenia dzieci się nie biorąPolsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas