Reklama

Reklama

Tajemniczy Keanu

Jest jednym z najbardziej uwielbianych aktorów naszych czasów. Fani cenią go nie tylko za wyjątkowy talent, ale mądre podejście do życia i dobre serce. Artysta nie lubi się dzielić swoim prywatnym życiem z mediami.

Młodość  

Reklama

Keanu Reeves urodził się w Bejrucie, w Libanie, w 1964. Mieszkał w Sydney, Nowym Jorku, Los Angeles i Toronto. Jego przodkowie pochodzili z Chin, Anglii, Irlandii, Hawajów i Portugalii. Choć w Ameryce osiągnął wielki sukces, pozostaje obywatelem Kanady.

Imię "Keanu" znaczy po hawajsku "zimna bryza nad górami". Jego mama występowała na scenie, a potem pracowała jako projektantka kostiumów scenicznych. Ojciec handlował narkotykami. Zostawił rodzinę, kiedy syn miał trzy lata. W 1983 roku aktor wystąpił w reklamie Coca-Coli. Zdjęcia trwały 3 dni, ale jest na wizji tylko 13 sekund. Wspomina, że do roli musiał ogolić nogi i udawać, że jest spragniony, choć nagranie odbywało się w zimie.


Jako nastolatek grał w hokeja, pracował na lodowisku i w sklepie z włoską żywnością. Cztery razy był wyrzucany ze szkoły średniej, którą w końcu porzucił w wieku 17 lat, a dwa lata później przeprowadził się do Los Angeles, by całkowicie poświęcić się aktorstwu.

Dowiedz się więcej na temat: Keanu Reeves

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje