Walcz w imię natury

Zdrowe odżywianie się, czystość środowiska naturalnego, obrona praw zwierząt dla wielu gwiazd są ważniejsze niż wielka kariera!

Pamela Anderson kieruje organizacją PETA, broniącą praw zwierząt
Pamela Anderson kieruje organizacją PETA, broniącą praw zwierzątGetty Images/Flash Press Media

W ekologicznym zaangażowaniu prym wiodą oczywiście hollywoodzkie sławy. Nic w tym dziwnego, bo w Kalifornii, gdzie znajduje się słynna filmowa fabryka snów, ekologiczny styl życia nie tylko obowiązuje, ale nawet jest chroniony prawem już od kilkudziesięciu lat.

Rozstrzelać szkodników!

W dużej mierze właśnie dzięki hollywoodzkim gwiazdom problemy związane z ochroną środowiska przedostają się do mediów i docierają do zwykłych śmiertelników. Aktorzy nie tylko kupują auta napędzane energią elektryczną, niezatruwającą środowiska, ale stają też na czele kampanii, które mają na celu ratowanie piękna natury. Np. Leonardo DiCaprio (36), gwiazdor m.in. Titanica, który powiedział dosadnie, że czasami ma ochotę strzelać do ludzi odpowiedzialnych za niszczenie środowiska naturalnego, od wielu lat przewodzi kilku organizacjom ekologicznym. Gorąco protestuje przeciwko wycinaniu amazońskich lasów tropikalnych, których znikanie doprowadziło już do wyginięcia wielu gatunków zwierząt i osiedli ludzkich nie tylko w Amazonii.

Jedni idą nago, inni... za kratki!

Inna hollywoodzka sława, Pamela Anderson (44) kieruje organizacją PETA, broniącą praw zwierząt. Dla powodzenia firmowanych przez tę instytucję kampanii aktorka nieraz sięgała po kontrowersyjne metody; m.in. rozbierała się do naga na ulicy, żeby problem krzywdzonych zwierząt dotarł do jak największej liczby ludzi na całym świecie.

Bywa, że za radykalne poglądy ekologiczne i udział w niezgodnych z prawem akcjach w obronie środowiska naturalnego gwiazdy trafiają do więzienia. Tak jak jedna z gwiazd filmu Kill Bill, aktorka Daryl Hannah (50) już kilkakrotnie trafiła za kratki za uczestnictwo w blokadach ulic, gdy broniła parków lub lasów skazanych na wycinkę dla celów przemysłowych.

MWMedia
MWMedia
MWMedia

Alan Wawerski

Twoje Imperium
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas