Reklama

Reklama

Udane wypieki

Kulinarne sztuczki.

Sezon na czekoladowe desery

Najzdrowsza i najwartościowsza jest czekolada gorzka, zawierająca od 70 do 95 proc. miazgi kakaowej. Sięgaj po nią bez wyrzutów. Mniej cennej miazgi (od 35 do 70 proc.) ma czekolada deserowa. To z niej najlepiej przyrządzać kremy, ciasta i desery. Czekolada mleczna zawiera od 20 do 35 proc. miazgi kakaowej. Unikaj jej, bo ma dużo cukru (50 proc.).

Idealne ciasto na biszkopt

Gdy ciasto na biszkopt jest zbyt gęste (może się tak zdarzyć, jeśli użyjesz jajek w rozmiarze S, a nie L czy XL), podczas pieczenia nie wyrośnie odpowiednio, będzie zwarte i mało puszyste. Możesz temu jednak zaradzić, dodając do miksowanej masy 2-3 łyżki mineralnej wody gazowanej.

Reklama

Bez zagniatania

Sprzedawane w sklepach gotowe ciasto francuskie to doskonała podstawa do przyrządzenia wielu słodkich wypieków. Należy jedynie pamiętać, by takiego ciasta nie zagniatać, a jedynie wałkować do odpowiedniej grubości. Inna cenna porada mówi, by nie natłuszczać formy. Wystarczy skropić ją wodą.

Jabłka w karmelu

1. Do rondla wsyp 30 dag cukru i wlej 100 ml wody. Powoli doprowadź całość do wrzenia. Dodaj kilka kropli octu winnego. Gotuj, aż cukier zgęstnieje, a karmel zacznie robić się złocisty. Wtedy zdejmij rondel z ognia i ustaw go w misce z wodą (ok. 4 cm). Odstaw na kilka minut, po czym dodaj szczyptę czerwonego barwnika spożywczego, wymieszaj.

2. Przygotuj 4 jabłka, wbij w nie patyczki. Zanurzaj w gęstym karmelu, a potem obsypuj wiórkami kokosowymi. Odłóż i poczekaj, aż karmel zastygnie. Podawaj na deser.

Świat kobiety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy