Reklama

Reklama

Lekkie i szykowne kreacje na wiosenne wesela

​Moda weselna wcale nie jest łatwa. Aby kreacja była gustowna i w dobrym tonie oraz pasowała na przyjęcie weselne, nie burząc żadnej zasady savoir vivre należy znać się trochę na modzie i na ogólnie panujących zasadach ślubnych.

Sukienki damskie na ślub a savoir vivre

Ślub to specyficzna okazja, która zwiastuje radość i wymaga znajomości pewnej modowej etykiety. Wielu rzeczy nie wypada założyć na weselne przyjęcie, chociaż często popełniamy takie błędy. Wynika to z nieznajomości zasad ślubnych i etykiety, która nimi rządzi. 

• Czerń jest zła

Sukienki damskie na ślub powinny być radosne, czyli tożsame z okazją. Nie wypada więc zakładać ciężkich i ciemnych kreacji, gdyż zupełnie nie przystają do okazji. Mimo, że czerń jest elegancka i uniwersalna, akurat na ślubie należy się jej wystrzegać. Dawniej osobę w czerni na ślubie uznawano za kogoś, kto źle życzy parze lub nie cieszy się z ich szczęścia.

Reklama

• Czerwień zbyt ognista

Innym kolorem, który nie powinien pojawić się na weselu jest ognista czerwień. Chociaż to również piękny kolor i kobiety z odpowiednio dobranym makijażem wyglądają w takich kreacjach niezwykle gustownie, to czerwony jest zbyt jaskrawym kolorem na ślub. Etykieta mówi, że kobieta w czerwonej sukience pragnie odwrócić uwagę od panny młodej i przykuć ją do siebie, co jest w złym tonie. Faktycznie – elegancka czerwień dużo bardziej przyciąga wzrok niż nawet bardzo strojna biała suknia. Dlatego sukienki damskie w czerwieni lepiej zachować na wyjście do opery lub na eleganckie przyjęcie.

• Biel konkuruje z suknią ślubną

Mimo, że białe damskie sukienki są bardzo świeże i radosne, to całkiem białej kreacji nie wypada założyć na przyjęcie weselne. Uważany jest taki gest za chęć konkurowania z panną młodą. Pamiętajmy, że ten dzień to dzień panny młodej, a biel należy w tym dniu tylko do niej. Zachowajmy białe sukienki na wiosenne bankiety i inne wyjścia.

Dozwolone kolory na przyjęciu weselnym

Nie ma jednolitego kodu dozwolonych barw. Wszystkie sukienki damskie mogą być dobrze odebrane, o ile nie będą w w/w trzech kolorach. Najważniejsze jest, by pamiętać o radosnej kolorystyce, która ma podkreślać nastrój chwili. Dobrze także wybierać lekkie i zwiewne materiały, zamiast ciężkich i grubych.

Najlepszy fason sukienki na ślub

Niektóre kobiety uznają ślubne przyjęcie za bal i zakładają suknie balowe. Inne stroją się jak do klubu nocnego. To złe kierunki. Ślub i przyjęcie to bankiet, należy więc fason sukienki dopasować do okazji – elegancko, z klasą, ale niezbyt strojnie. 


materiał zewnętrzny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje