Minimalistyczna walizka: Co i jak spakować na wakacje?

Co zabrać na wakacje i jak ułożyć wszystkie potrzebne nam rzeczy w bagażu, aby uniknąć zagnieceń, to główne, czekające na nas wyzwania. Na szczęście istnieje kilka prostych sztuczek i sposobów, które znacznie ułatwią nam cały proces. Oto niektóre z nich.

Zamiast nadmiernie obciążać bagaż, postaw na rzeczy uniwersalne
Zamiast nadmiernie obciążać bagaż, postaw na rzeczy uniwersalne Adobe Stock

Walizka na miarę

Przy wyborze typu bagażu warto wziąć pod uwagę sposób, w jaki będziemy podróżować. Jeśli lecimy gdzieś samolotem, najwygodniejszą i najbardziej pojemną opcją będzie walizka na kółkach. Zwróćmy uwagę na limity wyznaczone przez nasze linie lotnicze. Niektóre podają wagę, inne wymiary. Producenci walizek, jak na przykład Diesel czy Coach, oferują kufry o odpowiednich już parametrach. Na pokład samolotu możemy wziąć tylko mniejszy bagaż. Tu sprawdzą się niewielkie torby z kółeczkami i rączką, jakie oferuje m.in. Alaia.

Jeśli podróżujemy samochodem, pociągiem lub autobusem, zadbajmy o własny komfort. Przy częstym przenoszeniu najlepiej sprawdzą się poręczne torby na ramię, chociażby od Gucci czy Michaela Korsa.

Planowanie to podstawa

Zanim w ogóle otworzymy walizkę, warto dokładnie przemyśleć, co do niej włożymy. Dobrym sposobem jest rozpisanie sobie listy wszystkich niezbędnych nam rzeczy. Dzięki temu nie będziemy chaotycznie szukać różnych drobiazgów. Spakowane i wykreślone ze spisu przedmioty, nie będą nam już zawracać głowy.

Zastanówmy się też, jakie ubrania się nam przydadzą. Weźmy pod uwagę specyfikę danego miejsca i nasze plany. Sprawdźmy też prognozę pogody. Oczywistym jest, że jadąc w Alpy powinniśmy zabrać sportową kurtkę od DSQUARED2 i kaszmirowy sweter od Chloe. Natomiast na plażę wybierzemy stylowy kostium od Allsaints i łomiany kapelusz Etro. Aby zminimalizować ilość pakowanej garderoby, zawczasu dobierzmy zestaw na każdy dzień wyjazdu. W razie pilnej potrzeby, zawsze można dokupić brakujące rzeczy na miejscu.

Zabawa w Tetris

Samo pakowanie również powinno być dobrze przemyślane. Podstawową zasadą jest układanie najcięższych przedmiotów, na przykład butów, ręczników i dżinsowych spodni na samym dnie walizki. Lżejsze i delikatniejsze ubrania połóżmy na wierzch. Najbardziej gniotące się rzeczy, na przykład lniane sukienki i koszule, delikatnie ułóżmy w bagażu jako ostatnie.

- Niezawodnym sposobem na zmieszczenie większej ilości ubrań jest ich rolowanie. Dzięki temu będą zajmować zdecydowanie mniej miejsca i po wyjęciu nie będą wymagały prasowania. Uważajmy jednak przy ich zwijaniu, aby nie powstały niepotrzebne fałdki - radzi Karolina Pietrasik-Książek, ekspert ze sklepu internetowego Vitkac.com.

Puste przestrzenie możemy wykorzystać na dopakowanie drobnych przedmiotów, jak chociażby ładowarki, paska czy zapasu bielizny. Warto w tym celu wykorzystać także wnętrze butów. Włożenie do nich np. zrolowanych skarpetek nie tylko pozwoli zaoszczędzić miejsce, ale również zapobiegnie zniekształceniu obuwia.

W przypadku kosmetyków również warto postawić na minimalizm. Zamiast zabierać całe opakowanie mydła i szamponu, lepiej kupić produkt dwa w jednym w specjalnym małym pojemniku lub przelać potrzebną nam ilość do niewielkiej buteleczki. Świetną opcją są też darmowe próbki w saszetkach. Dla większego bezpieczeństwa warto włożyć wszystkie kosmetyki do woreczków. Miłym dodatkiem do bagażu jest saszetka zapachowa. Dzięki niej nasze rzeczy po wypakowaniu będą świeże i pachnące, nawet po kilku godzinach podróży.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas