Modelują sylwetkę, maskują boczki. Zapomnij o pareo

Odpowiednio dobrany doda pewności siebie, sprawiając, że pareo, które dotąd osłaniało każdy centymetr ciała, zostanie na leżaku przy basenie. Optycznie bowiem wyszczupli, zamaskuje boczki i ukryje wszelkie, ewentualne mankamenty sylwetki. Tym strojom kąpielowym aż trudno odmówić.

Jaki strój kąpielowy wyszczupla? Zapomnij o pareo
Jaki strój kąpielowy wyszczupla? Zapomnij o pareo123RF/PICSEL

Gdy lato na dobre zadomawia się za oknem, wielu z zapałem szykuje się na wakacyjny odpoczynek, uważnie pakując walizki. W tym sezonie nie może zabraknąć w nich tych strojów kąpielowych, które, za sprawą swojego kroju, są w stanie zdziałać cuda. Idealnie modelują bowiem sylwetkę, maskując wystający brzuszek.

Jaki strój kąpielowy wybrać żeby ukryć brzuch? Komfort to podstawa

W kolorach i wzorach można wręcz przebierać. Nawet najbardziej dostosowany do naszego gustu, gdy nie będzie spełniał swojego podstawowego zadania, szybko stanie się jednak tym elementem garderoby, który na dobre zalegnie w szafie.

Strój kąpielowy, by wyszczuplał i dodawał pewności siebie, powinien przede wszystkim modelować sylwetkę. W tym pomogą te fasony, które posiadają wstawki ściągające - najlepiej w strategicznych miejscach: na brzuchu, talii czy biodrach - i podwójne warstwy materiału, które "ściągną" nieco brzuszek i boczki, sprawiając, że te będą mniej widoczne.

Strój kąpielowy, by wyszczuplał i dodawał pewności siebie, powinien przede wszystkim modelować sylwetkę
Strój kąpielowy, by wyszczuplał i dodawał pewności siebie, powinien przede wszystkim modelować sylwetkę123RF/PICSEL

Sprawdzić mogą się również wszelkiego rodzaju zakładki i drapowania. Będą nie tylko fantazyjną ozdobą, ale również optycznie wyszczuplą sylwetkę. W podobny sposób zadziała wysoki stan - jeśli zdecydujesz się na kostium dwuczęściowy. Podkreśli bowiem talię, chowając przy tym brzuch i biodra.

Jaki kolor stroju wyszczupla? Zwróć uwagę przy wyborze

Chcąc ukryć wystający brzuszek lub nieco szerszą linię bioder, warto skupić się na wyeksponowaniu innych atutów sylwetki - na przykład dekoltu. W tym pomoże taki fason, który zachwyci marszczeniami materiału na miseczkach, falbankami lub ozdobami w postaci kokardek.

Kluczowy może okazać się również kolor. Podczas gdy, zgodnie z główną zasadą stylizacyjnych eksperymentów, ciemne kolory wyszczuplają, nie oznacza to, że należy ograniczać się wyłącznie do czerni. Granaty, ciemne zielenie czy głębokie bordo to te barwy, których nie trzeba się obawiać.

Zakładki i drapowania optycznie wyszczuplą i wymodelują sylwetkę
Zakładki i drapowania optycznie wyszczuplą i wymodelują sylwetkę123RF/PICSEL

W optycznym wyszczupleniu sylwetki pomóc mogą również konkretne wzory. Pionowe linie wydłużą i wyszczuplą, sprawiając, że każda figura będzie wyglądać w nich korzystniej. Podobnie zadziałają też mniejsze, regularne wzory. Chcąc zamaskować boczki, należy unikać dużych, jaskrawych wzorów - pojawiających się szczególnie na tych obszarach, które chcemy ukryć.

Make up no make up - dyskretny makijaż w paru krokachInteria DIY
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}