Płaszcz - kluczowy element zimowej garderoby

"Pierwsze wrażenie robisz w płaszczu, ostatnie również" - mówi stylistka Monika Jurczyk. Kobietom pracującym w biurze poleca model o "szlafrokowym" kroju, gdyż bardzo dobrze układa się na kostiumach.

Ciepły plaszcz pozwoli cieszyć się zimą
Ciepły plaszcz pozwoli cieszyć się zimą123RF/PICSEL

- Uważam, że inwestycja w płaszcz jest niezwykle ważna. Płaszcz to taki spin doctor naszego wizerunku. Pierwsze wrażenie robisz w płaszczu, ostatnie również - stwierdza Monika Jurczyk, jedna z pierwszych w Polsce personal shopperek.

Szukanie płaszcza wymaga cierpliwości i odpowiednich środków, ale jej zdaniem w tej kwestii nie możemy pójść na kompromis. Jak zauważa, w naszym klimacie płaszcz nosi się niemal codziennie przez kilka miesięcy, więc eksploatacja zwróci koszty.

Okrycie wierzchnie musi pasować do butów i torby, ale nie musi koniecznie współgrać ze wszystkimi ubraniami, jakie mamy pod spodem.

- Czasami wybranie mocnego koloru jest bardzo dobrą decyzją, bo ludzie zapamiętują nas, jako tę kobietę, która przyszła w czerwonym płaszczu. Ponadto, czerwony niesie dość mocny ładunek energii i pewności siebie - wyjaśnia Jurczyk. Kobietom ceniącym oryginalność sugeruje płaszcz w modnym kroju, ale klasycznym kolorze, lub na odwrót. Szczególnie poleca płaszcze o "szlafrokowym" kroju. Są ciepłe, wygodne i dobrze układają się na ubraniach, które zakłada się do biura.

Więcej "płaszczowych" porad znajdziemy w książce "Szefowa swojej szafy", której autorką jest właśnie Monika Jurczyk.

"Wybierz krótszy, jeśli jeździsz do pracy samochodem, dłuższy, jeśli spacerujesz. Pomyśl, co będziesz zakładać pod spód, bo jeśli żakiety, to rękawy powinny być dość szerokie, żeby było w nim wygodnie. To powinien być taki płaszcz, który masz ochotę założyć codziennie rano. Ma dodawać energii i robić odpowiednie wrażenie. Nie istnieje płaszcz idealny na wszystkie okazje. Z tym do pracy nie można przeszarżować. Ale jeśli reszta garderoby jest neutralna i spokojna, płaszcz w mocnym kolorze nada jej szyku" - dowiadujemy się z poradnika.

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas