Reklama

Robią furorę w salonach. Najmodniejsze fryzury z PRL-u wracają do łask

Moda powraca i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Przez ostatnie lata na nowo przeżywaliśmy lata 90. Powróciły nie tylko szerokie spodnie czy bluzy, ale także specyficzne fryzury. Ostatnio jednak można zauważyć pojawiające się na nowo fryzury z PRL-u. Przedstawiamy te, które były najmodniejsze w latach 60, 70 i 80.

Najmodniejsze fryzury lat 60.

Fryzury w latach 60. opierały się na bardzo dużej objętości. Mimo to były schludne i niesamowicie uporządkowane. Na ulicach często można było oglądać kobiety z włosami upiętymi w różne kucyki, koki, całość była ozdabiana chustkami, opaskami czy kokardkami. Wiele pań w tym czasie inspirowało się Brigitte Bardot. Gwiazda często była czesana właśnie w wysoki koński ogon, duży kok czy charakterystycznie natapirowane i zaczesane do tyłu włosy.

Zdecydowanie najpopularniejszą fryzurą z lat 60. były włosy obcięte do ramion z wywiniętymi na zewnątrz końcówkami. Takiemu wystylizowaniu towarzyszyła natapirowana i schludnie zaczesana do tyłu góra. Do tego niektóre z kobiet nosiły delikatną grzywkę ściętą na prosto lub dużą, zaczesaną na bok. Często była ona oddzielona od reszty włosów grubą opaską.

Reklama

W latach 60. wśród kobiecych fryzur popularne były także wysokie upięcia. Góra była natapirowana, a kosmyki splatano wysokiego koka. Włosy miały być jak największe o możliwie maksymalnej objętości.

Czytaj również: Fryzura z PRL-u wraca na salony. Każda kobieta chce mieć dziś takie włosy

Najmodniejsze fryzury lat 70.

W latach 70. kobiety zaczęły bardziej stawiać na naturalność, co odbiło się także na włosach. Fryzury były bardzo proste, a zarazem urokliwe. Największymi inspiracjami wówczas były wokalistki z zespołu Abba czy Farrah Fawcett.

W latach 70. powrócono do włosów długich. Moda ta przyszła ze Stanów Zjednoczonych. Długie włosy symbolizowały niezależność jednostki i jej wolność.

W efekcie najpopularniejszą fryzurą w latach 70.. była długa burza loków. Włosy mogły być zarówno naturalnie pokręcone, jak i dokładnie wystylizowane na szczotkę. Liczyła się długość i objętość. Popularne były także grzywki, zarówno proste, jak i te ułożone na bok.

Niektóre kobiety mimo wszystko preferowały włosy proste z klasycznym przedziałkiem na środku i prostą grzywką. Tutaj również ogromne znaczenie miała długość. Im kosmyki były dłuższe, tym lepsze.

Najmodniejsze fryzury lat 80.

Włosy w najpopularniejszych fryzurach lat 80. osiągnęły absolutnie maksymalną objętość. Z drugiej strony wciąż miały wyglądać naturalnie, tak jakby rozwiał je wiatr. Z tego powodu na głowach wielu kobiet w PRL-u panował artystyczny nieład. Inspiracją dla wielu była Nicola Kidman.

Zdecydowanie najpopularniejszą i najmodniejszą fryzurą w latach 80. były bujne, kręcone loki. Efekt osiągany był za pomocą trwałej ondulacji i tapirowania. Takie działanie po czasie niszczyło włosy, jednak to dodatkowo potęgowało efekt charakterystycznego nieładu.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: fryzury | Polska Rzeczpospolita Ludowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy