3 ciekawe zabawki dla dwuletniego malucha

Drugi rok życia to jeden z najbardziej emocjonujących momentów w życiu Twojego dziecka. To okres, gdy maluch dorasta już do chwili, w której może zacząć grać w pierwsze gry. Kupując prezent dla dziecka, warto pomyśleć o zabawce stymulującej jego rozwój.

Żłobek, opieka dziadków, rodziców czy wykwalifikowana niania? Proponowany bon na pozwolić rodzicom na wybór
Żłobek, opieka dziadków, rodziców czy wykwalifikowana niania? Proponowany bon na pozwolić rodzicom na wybór123RF/PICSEL

1. Migocząca Hula-Kula

Migocząca Hula-Kula to edukacyjna zabawka stworzona z myślą o aktywnych maluchach. Produkt pobudza wyobraźnię dziecka, a także zachęca do poruszania się i stawiania pierwszych kroków. Migocząca Hula-Kula porusza się w samoczynnie, dzięki czemu zachęca dziecko do podążania za nią.

Zabawka uczy też podstawowych kształtów i kolorów. Świetnie stymuluje zmysł dotyku, dzięki wypukłym zwierzątkom oraz wystającym tasiemkom. Migocząca Hula-Kula to idealny prezent dla dziecka od 6 miesiąca życia.

2. Żabki Haba

Gra planszowa przeznaczona dla dwulatków. Zasady gry są dziecinnie proste. Dwóch graczy rzuca kostką i bierze udział w wyścigu dwoma żabkami do stawu. Pierwsza żabka, która skoczy do wody, musi krzyknąć „Rere kum kum”.

Dziecko uczy się:

• liczyć,

• czekać na swoją kolej,

• wygrywać i przegrywać.

Sama gra jest relatywnie krótka, jedna rozgrywka trwa zaledwie 5 min, dzięki czemu Twoje dziecko nie znudzi się nową zabawą. Dłuższej rozgrywki Twój dwulatek, po prostu nie wytrzyma. Produkty wchodzące w skład zestawu są starannie wykonane i mają intensywne kolory. Wszystkie elementy są drewniane co gwarantuje, że gra jest produktem na lata.

3. Ciastolina w tubach Play-Doh

Ciastolina to produkt, który nie tylko gwarantuje dobra zabawę, ale i idealnie rozwija zmysł dotyku u dziecka. Pozwala ona ćwiczyć zręczność manualną, która jest ważną umiejętnością dla dwulatka, gdyż nie ma on jeszcze wyrobionej umiejętności prawidłowego chwytania przedmiotów. Przewagą ciastoliny nad zwykła plasteliną jest jej trwałość. Produkt nie wysycha przez długi czas. Skorzystaj z bogatej gamy foremek, które rozbudzą kreatywność i urozmaicą codzienną zabawę. Dodatkowo, możesz dokupić dedykowane foremki, w zależności od tego czy kupiłaś ciastolinę dziewczynce czy chłopcu.

A na tych trzech, świat się nie kończy…

Na rynku jest wiele konkurencyjnych zabawek przygotowanych dla małych dzieci. Ważne jest, abyś z głową wybierała te, które rozwijają ukryte talenty podopiecznych. Wybierając edukacyjne zabawki dla małych dzieci, zwracaj uwagę na ich: jakość, wytrzymałość, aspekt edukacyjny i oczywiście wygląd zewnętrzny.

Propozycja dla odważnych rodziców

Jeśli jesteś odważnym rodzicem, kup swojemu dziecku instrument muzyczny. Najpopularniejszym instrumentem dla małego dziecka jest bębenek, flecik oraz tamburyno. Takie zabawki pomagają rozwinąć zmysł słuchu. Kto wie może, odkryjesz w swoim dziecku małego kompozytora?

Na popularności zyskują zabawki edukacyjne, które pozwalają dzieciom odgrywać role społeczne m.in. specjalne kuchnie (dla dziewczynek) lub zestawy małego majsterkowicza (dla chłopców).

I na koniec – wisienka na torcie. Dla wielu rodziców wydaje się to nieprawdopodobne, ale dwulatek jest już wystarczająco duży, aby korzystać z pierwszego rowerka biegowego. Twoje dziecko będzie zachwycone takim prezentem!

materiał zewnętrzny
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas