Reklama

Czy warto zainwestować w meble kuchenne na wymiar?

Meble kuchenne na wymiar to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością. W pełni spersonalizowany projekt pozwala idealnie wykorzystać dostępną przestrzeń i stworzyć wygodne, funkcjonalne wnętrze. Jakie są inne zalety mebli na wymiar i dlaczego warto w nie inwestować?

Meble kuchenne na wymiar - gdzie sprawdzą się najlepiej?

Urządzenie kuchni może być sporym wyzwaniem. Walory estetyczne to jedno, ale poza wyborem kolorystyki frontów i blatów, musimy jeszcze zadbać o funkcjonalność i ergonomię całego pomieszczenia. Na szczęście producenci mebli coraz częściej wychodzą naprzeciw potrzebom współczesnych domów, a udostępniane przez nich rozwiązania pozwalają na większą swobodę aranżacyjną.

Meble kuchenne na wymiar mają bez wątpienia wiele zalet, ale najważniejszą kwestią jest ich uniwersalność i możliwość dopasowania do dowolnego wnętrza. Zestawy takich mebli spiszą się doskonale zarówno w bardzo przestronnej, jak i niewielkiej kuchni czy aneksie. Meble na wymiar sprawdzą się również w kuchniach o niestandardowych kształtach, z wąskimi wnękami czy lukami. Bez względu na to, jaką przestrzenią dysponujemy, możemy być pewni, że wnętrze pozostanie wygodne i funkcjonalne, a przy tym urządzone zgodnie z naszym gustem.

Reklama

Meble na wymiar, czyli oszczędność miejsca

Największą zaletą mebli kuchennych na wymiar jest to, że każdy ich element zaprojektowano tak, aby idealnie dopasował się do kształtu konkretnego pomieszczenia. Dzięki temu możemy wykorzystać każdy centymetr dostępnej przestrzeni, co przekłada się nie tylko na wygląd, ale i funkcjonalność danego wnętrza.

Każda półka i szafka ma idealnie odmierzoną wielkość, więc nie musimy martwić się niewypełnionymi przez zabudowę szczelinami. Unikniemy też konieczności dosztukowania zabudowy przypadkowymi elementami, które nie pasują do reszty. Każdą wolną przestrzeń możemy ergonomicznie zagospodarować już na etapie sporządzania projektu kuchni.

Kuchnia na wymiar a potrzeby użytkownika

Wykorzystując meble na wymiar, możemy dopasować zabudowę pod kątem swoich własnych, specyficznych potrzeb. To ogromna zaleta, bo pozwala praktycznie dowolnie modyfikować całą przestrzeń oraz wyposażenie tak, aby było nam w niej jak najwygodniej. Wyłącznie od nas zależą więc takie szczegóły, jak szerokość blatów, głębokość szafek i szuflad czy też ilość i rozmieszczanie poszczególnych półek. Możemy także dopasować ich wysokość, a nawet od razu wygospodarować miejsce na sprzęt AGD, przechowywanie produktów spożywczych lub odrębną przestrzeń na ogród ziołowy.

Gotowe zestawy mebli niestety nie dają nam takiej swobody. Korzystając z nich, musimy niejako dostosować się do zamysłów projektanta, które często okazują się całkiem różne od naszych potrzeb.

Estetyka i indywidualizm

Wygoda i funkcjonalność wnętrza to jeszcze nie wszystko. Równie ważna pozostaje kwestia estetyki oraz tego, czy aranżacja kuchni wpisze się w klimat całego mieszkania. Ma to szczególne znaczenia zwłaszcza przy otwartych na salon aneksach kuchennych, które siłą rzeczy powinny zgrać się z ogólną estetyką. Wybór gotowego zestawu mocno nas ogranicza, bo możemy korzystać wyłącznie z oferty mebli aktualnie dostępnych na rynku. Co innego w przypadku mebli na wymiar, których stylistykę możemy wybierać dowolnie, zgodnie z własnym gustem i potrzebami.

Meble na wymiar w nowoczesnych aranżacjach

Nieograniczone możliwości aranżacyjne z pewnością docenią osoby, którym marzy się dom w modnym ostatnio stylu industrialnym, rustykalnym lub art déco. Korzystając z oferty mebli kuchennych na wymiar, można bez trudu dobrać materiały i wykończenia, które doskonale wpiszą się w wybraną estetykę. Dzięki temu nawet otwarta kuchnia skomponuje się z umieszczonymi w salonie meblami, bez żadnych estetycznych dysonansów. Co więcej, skrojone na miarę zabudowy prezentują się dużo bardziej okazale i ekskluzywnie niż gotowe zestawy. Sprawiają, że każde wnętrze nabiera klasy i indywidualnego charakteru, a przy tym wciąż pozostaje praktyczne w codziennym użytkowaniu. Meble kuchenne na wymiar są więc doskonałym połączeniem dobrego stylu z nowoczesną funkcjonalnością.

materiał partnera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy