Reklama

Domowy odświeżacz do obuwia i nie tylko

Dokucza ci nieprzyjemny zapach z butów, szafy lub torebki, a nie chcesz wydawać dużej sumy pieniędzy na popularne, choć nie zawsze skuteczne preparaty? Możesz zamienić je na coś naprawdę skutecznego, zarazem tańszego i wykonanego z naturalnych składników. Proponujemy przepis na naturalny odświeżacz do butów, który samodzielnie przygotujesz w domu. Potrzebujesz jedynie kilku łatwo dostępnych składników. Poniżej tłumaczymy, jak go wykonać.

Potrzebne składniki:

• czarna herbata granulowana;

• dwie materiałowe saszetki lub para skarpetek z cienkiego materiału;

• suszone płatki kwiatów;

• gumki recepturki;

• olejek zapachowy.

Składniki w połączeniu ze sobą tworzą wyjątkowy aromat, który skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy nie tylko z butów, ale również z innych części garderoby.

Sposób wykonania:

Przygotowanie domowego odświeżacza do butów jest naprawdę proste. Wystarczy jedynie, że będziesz postępować krok po kroku:

1. Przygotuj saszetki lub skarpetki.

2. Wsyp do ich środka herbatę.

3. Dodaj kilka kropel olejku zapachowego i suszone płatki kwiatów.

Reklama

4. Zawiąż saszetki lub skarpetki gumkami recepturkami.

Tak przygotowane saszetki wkładamy do butów na całą noc. Odświeżające saszetki możesz również zawiesić w szafie lub włożyć do torebki, jeśli wyczuwasz z nich nieprzyjemny zapach.

Problem nieprzyjemnego zapachu z obuwia dotyczy wielu osób. Jego powody mogą być różne: nadmierna potliwość stóp, noszenie skarpetek wykonanych z materiału nieprzepuszczającego powietrza, noszenie butów wykonanych głównie z tworzyw sztucznych, zapominanie o umieszczaniu w butach wkładek odświeżających, a także nieprawidłowa higiena stóp. Wszystkie te czynniki mogą być powodem wstydliwego problemu. Ich eliminacja z pewnością pomoże go rozwiązać.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama