Jak pozbyć się sierści z mieszkania?

Są do tego specjalne przystawki do odkurzaczy, ale to droga i nie zawsze w pełni skuteczna inwestycja. Radzimy, jak tanio i skutecznie to zrobić.

Zwierzaki dają wiele radości, ale też nie odejmują nam... obowiązków
Zwierzaki dają wiele radości, ale też nie odejmują nam... obowiązków123RF/PICSEL

Na dłoń nasuwamy lateksową rękawicę. Przesuwamy po powierzchni dywanu. Sierść, która przylepi się do niej, zdejmujemy drugą dłonią.

Niewielkie ilości kłaczków z dywanu i ubrania usuniemy szeroką taśmą klejącą. Nawijamy ją na tekturową rolkę po papierze toaletowym. Turlamy po dywanie. Wyrzucamy z zebraną sierścią.

Na oczyszczenie delikatnych tkanin dobrym sposobem będzie zwilżenie dłoni i przesunięcie nią po powierzchni materiału – kłaczki same się przykleją.

Wykładziny łatwo i szybko oczyścimy zwykłym kapciem. Ważne jednak, by miał gumową a nie plastikową podeszwę. Przesuwamy nim po powierzchni. Dłonią ściągamy zrolowaną sierść.

Z podłogi sierść zmiatamy szczotką, zawsze na sucho! Skuteczne w walce z nadmiarem sierści w domu okaże się też podanie czworonogowi preparaty niwelujące nadmierne linienie, np. z biotyną, kwasami omega-3 i omega-6, cynkiem. Nie róbmy jednak tego bez konsultacji z lekarzem weterynarii!

Rewia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas