Reklama

Reklama

Jak skutecznie umyć lustro? Oto niezawodne sposoby!

Dokładne umycie lustra w łazience bywa nie lada problemem nawet dla najdoskonalszych pań domu. Podpowiadamy, co robić i czego nie robić, aby lustro łazienkowe pozostawało czyste na dłużej.

Są takie miejsca w domowym rozkładzie sprzątania, które sprawiają sporo problemów i wymagają więcej naszej uwagi. Do takich szczególnie wymagających miejsc bez dwóch zdań należy lustro w łazience. Jest narażone na ciągłe zachlapania i smugi po parowaniu. Jak więc lepiej utrzymywać w czystości lustro?

Ryzyko korozji?

Wiele osób podczas mycia luster korzysta z tych samych środków, które dedykowane są oknom. Choć powierzchnie są podobne, należy pamiętać, że na tylnej stronie  lustra znajduje się zabezpieczona warstwa srebra, które wchodzi w reakcję chemiczną z wieloma substancjami, co prowadzi do korozji srebrzanki i powoduje powstawanie nieestetycznych plamek. Nie zaleca się zatem stosować produktów na bazie octu lub amoniaku.

Reklama

Czego używać do regularnego mycia lustra?

Do mycia lustra najlepiej wybierać ściereczki z mikrofibry nasączone ciepłą wodą lub klasycznymi płynami do mycia luster o obojętnym odczynie, by nie doprowadzić do wyżej wspomnianych przebarwień. 

Jak zapobiec matowieniu lustra?

Ten sposób, choć stosowany od dawien dawna, niektórych może wprawić w osłupienie. Aby zapobiec matowieniu luster, należy przecierać je obranym, surowym ziemniakiem, a po kilkunastu minutach przemyć ściereczką nasączoną ciepłą wodą. Podobnie zadziała umycie lustra wodą z dodatkiem odrobiny mąki ziemniaczanej.

Trik z pianką do golenia

Kolejną zmorą związaną z łazienkowym lustrem jest jego zaparowywanie. Aby zapobiec zbieraniu się pary na lustrze z pomocą przychodzi... pianka do golenia! Jej użycie w tym przypadku jest niezwykle łatwe. Wystarczy odrobinę pianki wetrzeć w lustro lub umieścić ją na ściereczce i dokładnie umyć nią całe lustro. 

Czytaj również: 

Jolanta i Aleksander Kwaśniewski obchodzą 42. rocznicę ślubu!

Chorzy zaszczepieni. Jak to możliwe? 

Księżna Charlene jest poważnie chora? 

Jak zabezpieczyć hortensje na zimę?

Krystian Ochman wreszcie zobaczył się z rodzicami

Zobacz także: 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje