Jak udrożnić rury domowym sposobem? Ta prosta mieszanka zastąpi drogie środki

Zatkane rury to nie lada wyzwanie. Wbrew pozorom to problem pojawiający się w wielu domach i mieszkaniach. Jeśli w udrożnianiu rur nie chcemy stosować drogich, chemicznych środków, to z pomocą przychodzą domowe sposoby. Oto kilka z nich.

Z udrożnianiem zatkanych rur poradzą sobie domowe sposoby
Z udrożnianiem zatkanych rur poradzą sobie domowe sposoby123RF/PICSEL

W domowym zaciszu można przygotować mieszankę, która upora się z problemem zatkanych rur. Poradzą sobie z tym produkty, które znajdują się w większości kuchni. 

Do udrażniania rur przyda się na przykład soda oczyszczona i ocet. Szklankę sody wsypujemy do odpływu i następnie wlewamy do niej szklankę octu. Następnie wystarczy zatkać odpływ korkiem.

Po upływie pół godziny do rury trzeba wlać gorąca wodę z czajnika. Znów należy zatkać korkiem i po kolejnych 30 minutach ponownie zalać wodą. Tym razem może to być gorąca woda z kranu. Ten sposób powinien poradzić sobie z zatkaną rurą. Jeśli jednak dalej nie będzie drożna, to cały proces można powtórzyć jeszcze raz.

Do udrażniania rur przyda się na przykład soda oczyszczona
Do udrażniania rur przyda się na przykład soda oczyszczona123RF/PICSEL

Sposób z sodą i octem można jeszcze ulepszyć, dodając sól. Ważne, by było jej tyle samo co sody. Taką mieszankę wsypujemy do odpływu, zalewamy octem i zostawiamy nawet na dwie godziny. Po tym czasie do odpływu należy wlać gorącą wodę.

Oprócz tego sól i sodę można zastąpić dwoma tabletkami aspiryny. Wystarczy wrzucić je do odpływu i zalać octem. Po kilku minutach rurę należy zalać wrzątkiem, a następnie ciepłą wodą z kranu.

Kiwi można jeść ze skórką. Ten owoc należy do superfoodInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas