Reklama

Reklama

Jak usunąć kamień z toalety?

Wiadomo, że czysta toaleta to podstawa zadbanego domu. Nie zawsze jednak łatwo ją doczyścić. Zwłaszcza jeśli przez długi czas nie pozbywaliśmy się brzydko wyglądającego osadu i w środku pojawił się już kamień. Jak pozbyć się tego problemu domowymi sposobami?

Toaleta jest wizytówką domu i to właśnie na podstawie tego, czy jest zadbana czy nie, goście często oceniają, czy regularnie sprzątamy. 

Kuchnia może być chwilowo brudna, ponieważ akurat robiliśmy obiad lub piekliśmy ciasto i nie zdążyliśmy posprzątać, a nieporządek w sypialni lub salonie często jest wynikiem porannego pośpiechu. 

Nic nie usprawiedliwia jednak brudnej łazienki, a zwłaszcza toalety, po której już na pierwszy rzut oka widać, czy domownicy dbają o czystość. 

Jak wyczyścić WC? Domowe sposoby na to, aby pozbyć się kamienia z toalety

O ile sama czystość toalety dla większości z nas nie stanowi problemu, o tyle kamień często stanowi nie lada kłopot, którego trudno się pozbyć. Pojawia się on najczęściej wtedy, gdy nie usuwamy osadu przez dłuższy czas lub, gdy woda w naszym domu jest wyjątkowo twarda. 

Reklama

Oczywiście najprościej jest sięgnąć po produkty na kamień ze sklepu z chemią i choć jest to rozwiązanie,z  którego korzysta wiele osób, trzeba pamiętać, że chemia szkodzi zdrowiu i... zazwyczaj sporo kosztuje. 

Jeśli jednak decydujemy się z nich skorzystać, wybierajmy jak najłagodniejsze środki do odkamieniania, które nam nie zaszkodzą. 

Innym rozwiązaniem jest sięgnięcie po domowe sposoby na kamień w toalecie, które nie wpływają drażniąco na skórę i oczy, więc są znacznie bezpieczniejsze. Poza tym są znacznie tańsze, bo najczęściej mamy je już w swoich domach.

Domowy sposób na kamień w toalecie: soda oczyszczona i kwasek cytrynowy

Niezbyt dużego osadu najprościej pozbyć się domowym sposobem, wykorzystując sodę oczyszczoną i kwasek cytrynowy. Na większy kamień w toalecie ten sposób może nie pomóc, ale z pewnością warto spróbować. 

Wystarczy jedną trzecią standardowej szklanki sody oczyszczonej połączyć z nieco mniejszą ilością kwasku cytrynowego, całość dokładnie wymieszać i taką mieszankę umieścić w toalecie. W ten sposób można czyścić zarówno sedes, jak i muszlę klozetową.

Domowy sposób na kamień w toalecie: soda oczyszczona i ocet

Innym sposobem na czystą toaletę jest połączenie sody oczyszczonej i octu, który ma właściwości rozpuszczające, dzięki czemu zabija bakterie w łazience. 

Taka mieszanka świetnie zadziała również na brzydki zapach. Wystarczy dwie lub trzy łyżki sody połączyć z taką samą ilością octu i wymieszać, a następnie użyć w miejscach, w których pojawiły się zabrudzenia i kamień.

Czytaj również: 

Mariusz Czajka rozgoryczony decyzją

Przepis na aromatyczne pierniczki świąteczne

Conchita Wurst po latach. Jak teraz wygląda? 

Waldemar Kraska dla Interii: Szczyt czwartej fali w przyszłym tygodniu

Zobacz także: 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje